Imafüzér a Világ Győzedelmes Királynője tiszteletére

2021. augusztus 22. (vasárnap) 14:50

Szűz Mária királynőKeresztre: Itt függ a mi hitünk, a mi reményünk, a mi szeretetünk, életünk, üdvösségünk és győzelmünk!

Szemekre (3): Üdvözlégy

Tizedekre (5):

Nagy (önálló) szemre: Dicsőség az Atyának, dicsőség a Fiúnak, dicsőség a Szentléleknek, a Szeplőtelen Szűz, a Világ Győzedelmes Királynője által, most és mindörökkön-örökké. Ámen. Alleluja! Ave Maria!

Kis szemekre (10): Világ Győzedelmes Királynője, mutasd meg hatalmadat!

Záró ima (3x): Szent, szent, szent a seregek Ura és Istene, telve van az ég és föld az Ő dicsőségével! Áldott, ki az Úr nevében jő! Dicséret, hála, szeretet és dicsőség legyen Néked, Istenünk, hogy a Világ Győzedelmes Királynőjét adtad minékünk!

2021. augusztus 21. (szombat) 7:00

2021. augusztus 20. (péntek) 7:00

Szentmise közös szándékra

2021. augusztus 19. (csütörtök) 8:00

004Augusztus 29-én (vasárnap) az esti szentmisét ismételten közös szándékra ajánljuk fel. Templomunkban a hátul kihelyezett pulpitusnál lehet szándékot kérni. A borítékra írjuk rá a szándékot és adományunkat helyezzük a borítékba, majd dobjuk a nyílásba. Ebben a szentmisében mindazokért imádkozunk, akik kérik.

2021. augusztus 19. (csütörtök) 7:00

Szent István király főünnepe

2021. augusztus 18. (szerda) 8:00

forrás: wikimedia.orgPénteken (augusztus 20.), Szent István királyunk főünnepén csak este 18.00 órakor lesz szentmise templomunkban. A szentmise keretében hálát adunk az új kenyérért, megáldjuk azt és a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén, mint a szentmise főcelebránsa és szónoka. Reggel 8.00 órakor Mosonszolnokon lesz szentmise, de az előesti szentmise (augusztus 19.) is az ünnepről lesz már.

2021. augusztus 18. (szerda) 7:00

A Boldogságos Szűz Mária Királynő – templomunk patrónájának – ünnepe

2021. augusztus 17. (kedd) 8:00

Boldogságos Szűz Mária KirálynőVasárnap (augusztus 22.), a Boldogságos Szűz Mária Királynő – templomunk patrónájának – ünnepe lesz. Miután Szent Gotthárd ünnepén volt a szentségimádási nap, ezért ezen a napon nem tartunk egész napos szentségimádást, viszont a szentmiséket az ünnepről vesszük.

2021. augusztus 17. (kedd) 7:00

www.iec2020.hu Lelki tréning napi 7 percben

Tegyél el eggyel több befőttet!

2021. augusztus 16. (hétfő) 11:48

befottKaritászcsoportunk az idén is meghirdeti a "Tegyél el egy befőttel többet!" akcióját. Kérik a hívek segítségét, hogy befőzéskor egy-egy üveggel több lekvárt, befőttet, savanyúságot, szörpöt tegyenek el, amit majd szeptember végén begyűjtenek. Az így felajánlott befőttekből – az elmúlt évekhez hasonlóan – október elején jótékonysági vásárt tartanak.