Szeplőtelen fogantatás főünnepe

2021. december 6. (hétfő) 7:59

Szerdán (december 8.) lesz a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának főünnepe. Csak reggel 6.00-kor lesz hajnali szentmise templomunkban, majd 12.00 órától elimádkozzuk mind a négy rózsafüzért itt a templomban. Kérjük Nagyasszonyunk közbenjárását hazánkért, annak lelki megújulásáért, valamint a békéért az egész világ számára.

Szentmiseszándékok 2022-re

2021. december 5. (vasárnap) 7:59

Hétfőtől lehet kérni szentmiseszándékokat a jövő esztendőre hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek!

Adventi gyertyagyújtás

2021. december 3. (péntek) 7:59

Fotó: gyongyos.ofm.huSzombaton (december 4.) ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk második gyertyáját. A gyertyagyújtás a szentmise kezdete előtt 20 perccel, azaz 17.40-kor kezdődik. Ezúttal ismételten a plébános gyújtja meg a második gyertyát, mivel a hittanos gyermekek egy része karanténban van. Imádkozzunk a betegekért!

Szentségimádás és szentmise papi és szerzetesi hivatásokért

2021. december 1. (szerda) 7:59

Csütörtökön (december 2.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási óra keretében imádkozunk papi és szerzetesi hivatásokért 17.00 órától templomunkban, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük felelősségünknek a hivatásokért való buzgó imádkozást!

Új Ember és Adoromus előfozetés 2022-re

2021. december 1. (szerda) 7:59

Szeretnénk megrendelni a jövő évre szóló Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz kiadványokat. Felhívom azonban az előfizetők figyelmét arra, hogy az Új Ember 270Ft az Adoremus pedig 890Ft lesz a jövő évtől. Csak azok jelezzenek december 6-ig, akik szeretnék lemondani az előfizetést vagy éppen új előfizetőként kérik a kiadványokat. A többit automatikusan megrendeljük.

Szerdán 18.00-kor kezdődik a katekézis

2021. november 30. (kedd) 7:59

Szerdán (december 1.) lesz felnőtt katekézis a közösségi házban, de 18.00 órakor kezdünk, mivel nincs esti szentmise.

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2021. november 30. (kedd) 7:00

Hálásan köszönöm mindazok nagylelkűségét, akik az elmúlt vasárnapon támogatták a katolikus karitász szeretetszolgálatát. Templomunkban a perselyadomány ezen a vasárnapon 296 635 forint volt, a Szt. Kereszt-kápolnában pedig 13.570 forint. A Szent Erzsébet-kenyerekért 134 790 forintot adományoztak a Kedves Testvérek a helyi karitászcsoportunknak. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak

Faültetés a háromtölgynél

2021. november 29. (hétfő) 14:07

Csapó István felvételeA Plébániai Tanácsadó Testület szervezésében tölgyfákat ültettek a Fájdalmas Szűz tiszteletére szentelt kápolna környékén, amit a helyiek Háromtölgy kápolnának neveznek. A történet szerint az egyik fára mászott fel a farkasok elől egy kéményseprő legény, aki megfogadta: ha a Szűzanya megmenti, egy képet akaszt a fára hálája jelélül.

Adventi gyertyagyújtás

2021. november 29. (hétfő) 13:33

Csapó István fotójaAdventben szombat esténkén a szentmise előtt, 17.40-kor gyertyagyújtást tartunk. Az adventi koszorú első gyertyáját Bodó Zoltán plébános gyújtotta meg. A másodikat a hittanosaink egy csoportja, a harmadikat a Szent Krisztina Női Kar, a negyediket a karitászcsoport tagja gyújtják meg.

Elsővasárnapi szentóra

2021. november 7. (vasárnap) 7:59

oltariszentsegElsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 16.30 órakor itt a templomban. Előtte lesz lehetőség a rózsafüzér titokcserére.