Alsós hittanvetélkedő - felhívás

2019. november 26. (kedd) 14:30

Egyházközségünk idén is meghirdeti levelezős hittanvetélkedőjét az alsó tagozat 3. és 4. osztályosainak. Az 1. és a 2. forduló feladatlapját december 1-jén kapják meg, a 3. fordulót pedig december 8-án. A rejtvényeket a szentmisék előtt vagy után lehet elvinni az áldoztatórácsról. Az 1. fordulót advent 2. vasárnapjára (december 8.) kell visszahozni és bedobni az áldoztatórácson lévő dobozba. A 2. és 3. forduló feladatlapját advent 3. vasárnapján (december 16.) kell bedobni a dobozba. Eredményhirdetést advent 4. vasárnapján (december 22.) a 9 órai szentmisén tartunk. Kérjük a határidők betartását, mert későn érkezett megoldásokat nem fogadunk el!

Ministránsfoglalkozás - várjuk a fiúkat az oltárszolgálatra

2019. november 26. (kedd) 14:25

1000November 30-án, szombaton szeretném újra elindítani a ministránsokkal való foglalkozást 9.30-kor a templomban. Nagy szeretettel buzdítom az oltárszolgálatra a fiúkat már az első osztálytól kezdve. Örülnék, ha minél többen eljönnének és szívesen szolgálnák Krisztus Urunkat.

Tartósélelmiszer gyűjtése rászorulóknak

2019. november 26. (kedd) 14:25

Tartósélelmiszer-gyűjtésPlébániánk karitászcsoportja idén is szeretné tartós élelmiszerekből álló csomagokkal megajándékozni a területünkön élő rászoruló testvéreinket Urunk születésének főünnepe alkalmából. Ezért az előttünk álló héten a vasárnap (december 1.) esti szentmiséig bezárólag várjuk a tartós élelmiszerekből (olaj, konzerv, tészta, tea, kávé, rizs, kakaó, citromlé, tartós tej stb.) álló adományokat. Ezeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál. Kérem, hogy csak tartós élelmiszert hozzunk közvetlenül a szentmisék előtt illetve után vagy hivatali időben a plébániára

Bérmálkozók! Figyelem!

2019. november 20. (szerda) 9:00

November 23-án, szombaton lesz a következő találkozásunk és foglalkozásunk a bérmálkozókkal 9.30-kor a közösségi házunkban

Teljes búcsú Krisztus király főünnepén

2019. november 20. (szerda) 8:00

A kép forrása: https://hu.wikipedia.org/wiki/Krisztus_király_ünnepe#/media/Fájl:The_Greek_Pantokrator_on_the_Hungarian_Holy_Crown.jpgKrisztus, a mindenség királya főünnepén "Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Krisztus Király ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Úr Jézus, az emberi nem Megváltója, tekints reánk... kezdetű felajánló imát. Ugyanezzel az imádsággal más körülmények között részleges búcsút nyerhet." (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 2.). Éppen ezért minden szentmise után elimádkozzuk ezt az imádságot. A búcsú feltétele még a kegyelmi állapot (ha szükséges előtte napokban végezzük el szentgyónásunkat) és a szentáldozás a szentmisén.

Giesswein-ünnepség

2019. november 20. (szerda) 8:00

November 24-én, vasárnap a 10.30-kor kezdődő szentmise végén megemlékezünk Giesswein Sándorról, majd megkoszorúzzuk szobrát a templomkertben. Ünnepi beszédet mond Dr. Iváncsics János alpolgármester úr, Plébánia Tanácsadó Testületünk tagja.

Mozgóképes beszámoló a hittanversenyről

2019. november 19. (kedd) 13:00

A városi televízió egy összeállítást készített a hittanversenyünkről, amely ITT nézhető meg.

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2019. november 18. (hétfő) 15:15

Szent Erzsébet-kenyereKözel 250 negyedkilós kenyeret osztottunk ki a vasárnapi szentmiséken. A magyar gazdák által felajánlott gabonából a Lipóti Pékség sütötte a Szent Erzsébet-kenyeret, amelyet Bodó Zoltán plébános áldott meg. A Kedves Hívek  182.000Ft  készpénzt és 9.000Ft értékű rezsi utalványt adtak karitászcsoportunknak feladataink ellátására.  Hálásan köszönjük az adományokat! A kenyér egy részét önkénteseink az este folyamán a hajléktalanszállóra szállították.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevele Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepére - 2019

2019. november 17. (vasárnap) 17:30

logo-conferentia-nagy-3726A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) körlevelet intéz a hívek felé Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva, amelyet november 17-én, az évközi 33. vasárnap minden szentmisén felolvasnak a katolikus templomokban.

Ferenc pápa üzenete a szegények világnapjára

2019. november 16. (szombat) 18:00

istock-929671484

Szentatyánk szívén viseli a szegények sorsát. A szegények világnapjára írt üzenete ITT olvasható.