SZENTMISÉK RENDJE 2015. március 22 - 29.

2015. március 21. (szombat) 14:24

Nagyböjt 5.

vasárnapja

Gyűjtés a Szentföld javára

† Nyitrai József és Makó Mária szülőkért

† férjért, † gyermekért és † nagyszülőkért

† József és Katalin szülőkért, valamint † Irma testvér, édesanya, nagymamáért

† Csaba felnőtt gyermekért

† Géza férj, édesapa, nagyapa, dédnagyapáért, valamint † Zoltán gyermekért

Urunk születésének hírüladása,

Gyümölcsoltó Boldogasszony, Fü.

Pápai Vilmosné Margit temetése (régi)

† Szemes István és felesége Máriáért, valamint † László és István fiaikért

† Gizella és Rudolf házaspárért

VÁROSI KERESZTÚT

SZENTMISE MOSONBAN!!!

a március hónapban eltemetett testvéreinkért: Böröcz Béla, Kaczor Ferencné Lengyel Teréz, Kovács József, Sándor Zoltán, Porpáczy Jánosné Schlamadinger Éva, Stiaszny Istvánné Raskó Erzsébet, Domján Zoltán, Polreisz Ferencné Huszár Margit, Vidáné Mayer Anikó, Félix Pál Antal, Gősi Ferencné Hajós Éva, Vörös Lajos, Matus László, Radek Károly Sándor, Pápai Vilmosné Kriston Margit

Virágvasárnap,

az Úr szenvedésének vasárnapja

† Mária és Rozália szülők, nagyszülőkért

† Mátyás Lajos és felesége Bognár Ilona, valamint † Redele Gábor és felesége Kapus teréz szülők, nagyszülőkért és élő családtagokért

GYÓNTATÁS

† Imre édesapa és Gizella édesanyáért

A múlt vasárnapon a kárpátaljai magyar testvéreink megsegítésére történő gyűjtésünk alkalmával 485 660 forinttal támogattuk nehéz helyzetben élőket a Szent Kereszt kápolnában 55 640 forintot gyűjtöttek a kedves testvérek. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Vasárnap (március 22-én) minden szentmisénk perselyadományát a szentföldi kegyhelyek fenntartására és felújítására fordítjuk. Kérjük a Kedves Testvérek nagylelkű adományát!

• Ugyancsak most vasárnap a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban délután 16.00 órakor. Ezen alkalommal Kökény László atya a nagyböjtről elmélkedik. Mindenkit szeretettel várnak!

Szerdán (március 25.) Gyümölcsoltó Boldogasszony főünnepén csak este 18.00 órakor lesz ünnepi szentmise templomunkban. Mindenkit szeretettel várok!

• Pénteken, március 27-én, 16.00 órai kezdettel ismételten megszervezzük missziós jelleggel városi keresztutunkat. Autóbusz hozza a mosoni híveket fél 4-kor templomunkhoz. A magyaróvári plébániatemplomból indulva a városközponton át érkezünk a mosoni plébániatemplomba, ahol 18.00 órakor szentmisével zárul keresztutunk, melynek szónoka Szentmártoni Mihály SJ atya a római Pápai Gergely Egyetem professzora. A szentmise után kb. 19 órakor autóbusz hozza vissza a magyaróvári híveket a piarista iskolához. Templomunkban ezen a napon NEM LESZ SZENMISE!

• Szombaton 9 órától 11 óráig gyóntatjuk a hittanos gyerekeket a 4. osztálytól kezdve. A húsvéti felkészüléshez ez is hozzátartozik. Kérem, biztosítsák gyermekük számára a méltó felkészülést!

Szombaton, virágvasárnap vigíliáján, az esti szentmise keretében, melyet egyben a március hónapban eltemetett testvérekért ajánlunk fel, a peresznyei Szent Egyed templom kórusa énekli a passiót és a zenei szolgálatot végzi.

Virágvasárnap (március 29.) a barkaszentelés szertartását csak a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében végezzük. Mindenki hozzon magával barkát a szenteléshez, mert nem tudunk biztosítani.

• Ugyancsak Virágvasárnap, az előző évhez hasonlóan, nagy szeretetettel ajánlom fel a Kedves Testvéreknek a húsvéti szentgyónás elvégzésének lehetőségét templomunkban délután 14.30-tól az esti szentmise végéig. Ezen a délutánon 6-7 atya áll a hívek rendelkezésére. Használjuk ki ezt az egyedülálló lehetőséget!

• Ne feledjük, hogy vasárnap (március 29.) hajnalban kezdődik a nyári időszámítás!!! A miserend nem változik. Az európai gyakorlatnak megfelelően hajnali 2 órakor 3 órára kell igazítani az órákat.

Mindenkinek pihentető vasárnapot kívánok Isten bőséges áldását a következő hétre és nagyböjti előkészületünkre!