SZENTMISÉK RENDJE 2015. március 8 - 15.

2015. március 7. (szombat) 15:41

Nagyböjt 3.

vasárnapja

† Klára édesanyáért

† Tibor férj, édesapa, nagyapáért

hálából gyógyulásért

Stiaszny Istvánné Erzsébet temetése

Domján Zoltán temetése

Polreisz Ferencné temetése

gyászmise Vidáné Mayer Anikóért

Vidáné Mayer Anikó temetése

† Živanović (Gallai) Mária unokatestvérért – megemlékező szentmise.

† családtagokért

† Imre édesapáért

† barátokért

keresztúti ájtatosság

† Szitás Ferenc férjért

SZENTÓRA

† Imre és Irén szülőkért, † fiuk Zoltán, férj, édesapáért

Nagyböjt 4.

vasárnapja

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért és † családtagokért

† Margit édesanya, nagyanyáért

élő gyermekekért és családtagokért

• Nagyböjt péntekjein 17.30-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Szentatyánk Ferenc pápa megválasztása 2. évfordulóján "24 óra az Úrért" elnevezésű kezdeményezését az egész egyházban megtartják március 13-án és 14-én. Ez az alkalom éppen az imádság szükségességét hivatott kifejezni. Egyházközségünk 14-én, szombaton tarja meg Szentatyánk kívánságát, hogy imádkozzunk az Ő apostoli szolgálatáért és a világ békéjéért. Az esti szentmise előtt 17.00 órától szentségimádási órát tartunk. Kérem, hogy vegyük komolyan Szentatyánk felhívását és legalább ebben az egy órában imádkozzunk közösen!

• A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Kárpátalján kialakult súlyos helyzet miatt döntött arról, hogy katasztrófaalapból 10 millió forint értékben gyorssegélyt juttat el a nehéz helyzetben lévő családok és az egyedülálló idős emberek megsegítésére. Ezzel egyidejűleg a püspökök gyűjtést hirdetnek minden katolikus templomban március 15-én, vasárnap a kárpátaljai testvérek javára. A háború sújtotta Ukrajna magyarok lakta vidékén a mindennapi megélhetés is egyre nagyobb gondot okoz. Ma már egy átlag nyugdíj értéke nem éri el a 9 000 forintot, a minimálbér alig több mint 10 000 forintot ér, miközben az élelmiszerárak napról napra drasztikusan emelkednek. Kérem a Kedves Testvérek együttérzését és nagylelkű adományát a jövő vasárnap! Magyar testvéreinket segítjük!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia immár hagyományos módon az idei nagyböjtben is tartósélelmiszer-gyűjtést szervez országos szinten március 8-tól 15-ig. Ebbe gyűjtésbe mi is bekapcsolódunk és a karácsonyi gyűjtéshez hasonlóan várjuk adományaikat hivatali időben a plébániára vagy itt a templomba a szentmisék előtt, illetve után.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

• Szeretettel ajánlom a Kedves Testvérek figyelmébe a győri Székesegyház-Bazilika nagy kincsének, a vérrel könnyező Szűzanya kegyképének ünnepét.

Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható.

Isten áldásában éljük mindennapjainkat,

nagyböjti készületünk pedig legyen eredményes lelki elmélyülés!