SZENTMISÉK RENDJE 2015. február 22 - március 1.

2015. február 22. (vasárnap) 18:31

Nagyböjt 1.

vasárnapja

gyűjtés a katolikus iskolák javára

hálából gyógyulásért

† Tamás felnőtt gyermekért, testvérért

† Koppi Mátyás férj, édesapa. nagyapáért

† Hegyi Andrásné halálának 1. évfordulóján

Szent Mátyás apostol, Ü.

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

Isten kegyelméért műtét előtt

Dr. Mészáros Imre temetése (régi temető)

† Szalayné Karácsony Ilona halálának 1. évfordulóján

† nagyszülők, szülők és † József férj

a február hónapban eltemetett testvéreinkért: Orbók – Horváth Melinda, Szalay Béláné Bartalos Margit, Pardavi Tiborné Hegedűs Aranka, Varga Pálné Haupmann Julianna, Matus Mihályné Imre Margit, Zolnai Imréné Vokony Rozália, Dr. Mészáros Imre, Bartalos Zoltán

Nagyböjt 2.

vasárnapja

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

† Erzsébet és Lajos szülők, nagyszülők, dédszülőkért

SZENTÓRA

a rózsafüzért társulat élő és † tagjaiért

• Vasárnap (azaz február 21-22.) tartjuk a katolikus iskolák javára történő gyűjtést. A gyűjtés teljes összegét az esperesi kerületben működő egyházmegyei oktatási intézmények javára fordítják. A mi esetünkben ez a Hildegárd Óvoda. Akik egyénileg is kívánják segíteni iskoláinkat, azok az "Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítvány" számlájára (11737007-20529396) küldjék adományaikat a támogatott iskola megjelölésével. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik. Így várjuk jövő vasárnap nagylelkű adományaikat!

• Nagyböjt péntekjein 17.30-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Szombaton 9 órakor folytatódik a ministránsokkal való foglalkozás!

• Ugyancsak szombaton, azaz február 28-án szülői értekezletet tartunk az elsőáldozók szülei részére 10 órakor itt a templomunkban, majd 11 órakor a bérmálkozók szülei részére. Nagyon fontos a megjelenés, hisz ki kell osztanunk a jelentkezési lapokat és meg kell beszélnünk a részleteket. Tisztelettel kérem, szíveskedjenek jelezni az érintetteknek! A gyermekeknek is jeleztük és jelezzük a hittanórákon.

• Március 1-jén, elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 15 órakor templomunkban. Mindenkit szeretettel várok a közös, imádságban eltöltött órára. Utána 16 órakor a rózsafüzér titokcsere lesz.

• Ne feledjük el, hogy már csak ez a hét áll rendelkezésre a Plébániai Tanácsadó Testületbe való jelölésre, mert március 1-jén lezárul a jelölés időszaka és összeszámoljuk a szavazatokat. Akik a múlt vasárnap nem voltak nálunk szentmisén, de általában ide járnak, bővebb tájékoztatást találnak a választásról itt a szentélyrácson és jelölőlapot is vihetnek magukkal. Kérem, hogy mindenki tekintse fontosnak ezt a választást, hisz befolyásolja egyházközségünk jövőjét!

• Az Újember és Adoremus átvehetők a sekrestyében!