SZENTMISÉK RENDJE 2015. február 15 - 22.

2015. február 14. (szombat) 15:04

Évközi 6.

vasárnap

könyörgő nap a világ éhezőiért

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, † István fiukért, valamint † Emília lányukért és Károly férjéért

† Alajos édesapa, nagyapáért

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

† Adolf és Ilona szülőkért, † Béla férj, édesapáért, valamint † családtagokért

A Szervita rend hét szent alapítója, e.

† Erzsébet édesanya, nagymama, dédnagymamáért halálának 1. évfordulóján.

Hamvazószerda

szigorú böjti nap!!!

† Erzsébet és Ferenc nagyszülőkért

Matus Mihályné Margit temetése (régi temető)

PÜSPÖKI SZENTMISE

bűnbánati és böjti nap!

Zolnai Imréné Rozália temetése (régi temető)

egyházközségünk lelki megújulásáért

Farkas és † Tóth nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

Nagyböjt 1.vasárnapja

gyűjtés a katolikus iskolák javára

hálából gyógyulásért

† Tamás felnőtt gyermekért, testvérért

† Koppi Mátyás férj, édesapa. nagyapáért

• Vasárnap (február 15.) a Rozália-kör találkozója lesz 16.00 órakor a közösségi házban (Lotz K. u. 2.). Mindenkit nagy szeretettel várnak Kökény László atyával együtt.

• Hamvazószerdával (február 18.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. A Magyarországra érvényes böjti fegyelmet szeretettel közöljük:

Böjt és hústól való megtartóztatás van: Hamvazószerdán (02. 18.) és Nagypénteken (04. 03). E napokon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni, és egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad enni.

Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

Csütörtökön (február 19.) püspöki szentmise lesz 18.00 órakor templomunkban, majd ezt követően egy könyvbemutatóra hívunk minden kedves érdeklődőt a piarista gimnáziumba 19.00 órára. A könyvbemutató plakátja a hirdetőtáblán megtalálható.

• A nagyböjti lelkigyakorlatunk február 20, 21, és 22-én lesz. A lelkigyakorlat vezetője Juhos Imre atya, a Győri Szeminárium spirituálisa, teológiai tanár.

Pénteken, szombaton és vasárnap (kivéve 9.00) a szentmisék keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

• Nagyböjt péntekjein 17.30-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Szombaton 9 órakor folytatódik a ministránsokkal való foglalkozás!

• Szeretettel felhívjuk testvéreink figyelmét, hogy a katolikus iskolák javára történő gyűjtést ebben az esztendőben február 22-én, azaz jövő vasárnap tartjuk. A gyűjtés teljes összegét az esperesi kerületben működő egyházmegyei oktatási intézmények javára fordítják. A mi esetünkben ez a Hildegárd Óvoda. Akik egyénileg is kívánják segíteni iskoláinkat, azok az "Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítvány" számlájára (11737007-20529396) küldjék adományaikat a támogatott iskola megjelölésével. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik. Így várjuk jövő vasárnap nagylelkű adományaikat!

• Nyílt nap lesz 2015. február 21-én délelőtt 10 órai kezdettel a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Előzetesen jelentkezni lehet dr. Martos Levente Balázs prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök.• Az Új Ember átvehető a sekrestyében.