SZENTMISÉK RENDJE 2015. február 1 - 8.

2015. február 1. (vasárnap) 19:21

ÉVKÖZI 4.

VASÁRNAP

† Vincze Ferenc férj, édesapa, nagyapáért, valamint Vincze és László család † tagjaiért

† Bella és Zoltán nagyszülőkért

SZENTÓRA

† János és Teréz szülőkért

Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony), Ü.

† Szemes Lajosért és felesége Magdolnáért

Szt. Balázs püspök és vértanú, e. vagy Szt. Anszgár (Oszkár) püspök, e.

† Kornélia és László szülőkért

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

Szt. Ágota szűz és vértanú, E.

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Miki Szt. Pál és társai vértanúk, E.

† József férj, édesapa, nagyapáért

nagyszülőkért

ÉVKÖZI 5.

VASÁRNAP

† Teréz és János szülőkért

† Jolán édesanya, nagymamáért halálának 5. évfordulóján

Vedrődi Bence keresztelője

† Erzsébet édesanyáért

Hétfőn, február 2-án, Urunk Bemutatása, azaz Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén este 18 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be gyertyás körmenettel. A Templom előtti téren megszenteljük a gyertyákat, majd égő gyertyákkal vonulunk be a templomba, ahol a szentmisénk folytatódik. Mindenkit nagy szeretettel várok, de különösen is várom erre a szentmisére azokat, akik idén lesznek elsőáldozók. Hozzák el gyertyáikat, melyeket kereszteléskor kaptak, hogy megáldhassuk azokat és ezek fényénél újítják majd meg keresztégi fogadásukat az elsőáldozáskor. Akinek nincs ilyen gyertyája, beszerezhető a plébánián hivatali időben.

Akik több gyertyát is szeretnének megszenteltetni, hozzák magukkal a szentmisére!

Kedden, azaz február 3-án, Szent Balázs püspök és vértanú ünnepével kapcsolatban Balázs-áldásban részesítjük a Kedves Testvéreket. Ezt a szentelményt a következő vasárnap is kiszolgáltatjuk minden szentmise után.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor megtartjuk szokásos szentségimádási óránkat papi és szerzetesi hivatásokért, majd szentmisénkben is ezért imádkozunk.

• Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt fél 6-tól gyónási lehetőséget biztosítunk. Használjuk ki ezt az alkalmat.

• Szombaton 9 órakor ministránsfoglalkozás lesz templomunkban. Minden ministránst és ministrálni vágyót szeretetettel várunk!

Február 11-én (szerdán) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária emléknapján, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni jövő vasárnapig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

Istentenünk bőséges áldását kívánom az elkövetkező hétre!