SZENTMISÉK RENDJE 2015. január 25 - február 1.

2015. január 31. (szombat) 12:00

ÉVKÖZI 3.

VASÁRNAP

† szülők, nagyszülőkért

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor és Judit testvérekért

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

Szt. Timóteus és Szt. Titusz püspökök, E.

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, valamint † István fiukért és † Emília lányukért

† szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Aquinoi Szt. Tamás áldozópap és egyháztanító, E.

Liszt Ferencné Ilona temetése (régi tem.)

élő családtagokért

† Antal és Erzsébet szülők, nagyszülőkért és † Antal fiukért

Dr. Kovács Antalné Éva (régi temető)

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál testvérekért

Bosco Szt. János áldozópap, E.

a január hónapban eltemetett testvéreinkért: Bencsik Ferencné Horváth Irén, Hermann Károly, Korosa János, Dr. Tell Vilmos, Drobilits Lőrincné Szabó Erzsébet, Fiala Ferencné Blaskovits Klára Mária, Pap Józsefné Vincze Erzsébet, Domján Istvánné Frazon Ilona, Karsay Zsoltné Fazekas Olga, Majsai Gyula, Schuszter Ferenc Istvánné Horváth Teréz, Dömötör Józsefné Szalka Anna, Liszt Ferencné Vincze Ilona, Dr. Kovács Antalné Molnár Éva.

ÉVKÖZI 4.

VASÁRNAP

† Vincze Ferenc férj, édesapa, nagyapáért, valamint Vincze és László család † tagjaiért

† Bella és Zoltán nagyszülőkért

SZENTÓRA

† János és Teréz szülőkért

• Jövő vasárnap, azaz február 1-jén délután 3 órakor szentségimádási órát tartunk, melyben különösképpen szerzetesi hivatásokért imádkozunk. Mindenkit szeretettel hívok és várok. Utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

Február 2-án, Urunk Bemutatása, azaz Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén este 18 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be gyertyás körmenettel. A Templom előtti téren megszenteljük a gyertyákat, majd égő gyertyákkal vonulunk be a templomba, ahol a szentmisénk folytatódik. Mindenkit nagy szeretettel várok, de különösen is várom erre a szentmisére azokat, akik idén lesznek elsőáldozók. Hozzák el gyertyáikat, melyeket kereszteléskor kaptak, hogy megáldhassuk azokat és ezek fényénél újítják majd meg keresztégi fogadásukat az elsőáldozáskor. Akinek nincs ilyen gyertyája, beszerezhető a plébánián hivatali időben.

Akik több gyertyát is szeretnének megszenteltetni, hozzák magukkal a szentmisére!

• A január 10-i jótékonysági bálunk bevétele 488.600 Ft volt, melyet már átutaltunk a mosonmagyaróvári HOSPICE szolgálatnak. Mindenkinek hálásan köszönöm mindennemű támogatását: a bálon való részvételt, a tombolatárgyakat, a külön támogatásokat és természetesen azoknak a segítőknek a munkáját, aki a bál megszervezésében, lebonyolításában, a tombolatárgyak beszerzésében tevékenykedtek. Isten fizesse vissza mindenkinek százszorosan!

• A püspöki körlevélben (V. 2515/2014.sz.) foglaltak szerint hirdetjük, hogy testvéreink a szentmiséken a béke rítus alkalmával az Isten Báránya éneklése előtt csak a közvetlen szomszédjukkal fogjanak kezet. Ha valaki testvérünk távolabb áll a padban, ne hagyjuk el helyünket, hanem fejhajtással fejezzük ki felé a kiengesztelődést, hiszen a béke rítust közvetlen a szentáldozás követi, amely méltó összeszedettséget és ráhangolódást igényel mindenkitől.

Mindenkinek pihentető vasárnapot kívánok és Isten bőséges áldását a következő hétre!