SZENTMISÉK RENDJE 2019. július 28 - augusztus 4.

2019. július 28. (vasárnap) 10:12

† Anna és Antal szülők, nagyszülőkért

Mindszenty József hercegprímás boldoggá avatásáért

† Ferenc férjért, † Lajos testvérért, † szülőkért, † nagyszülőkért, † dédszülőkért

Szt. Márta – E

Aranyszavú (Krizológ) Szt. Péter püspök és egyháztanító – e

† Baranyai István férj, édesapa, nagyapáért, valamint Borbála édesanyáért, aki most lenne 100. éves

Loyolai Szent Ignác – E

Hoffer László temetése (új temető)

† Ilona és Ferenc szülőkért, † Ferenc testvérért és † nagyszülőkért

Liguori Szt. Alfonz Mária püspök és egyháztanító – E

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Vercelli Szt. Özséb püspök – e

GYÓNTATÁS

† édesanya, nagymamáért

Budai Norbert és Watzula Nikoletta házasságkötése

Czafik Dávid és Bolla Szandra házasságkötése

élő családtagokért

† Ferenc férjért

élő családokért

Kommerhofer Richárd és Galgóczi Zsófia keresztelője

Tóth-Fülöp Noé keresztelője

† Megyimori Piroska és Mária testvérekért

Csütörtökön (augusztus 1.) elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órakor, melyben papi és szerzetesi hivatásokért könyörgünk a kispapjaink vezetésével, majd ezt követően a szentmisét is erre a szándékra ajánljuk fel. Buzdítok mindenkit a közös imádságra!

• Pénteken (augusztus 2.) elsőpéntek. Gyónási lehetőséget biztosítunk a szentmise előtt 17.00 órától egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Méry László atya augusztus 4-én mutatkozik be plébániai közösségünknek és megkezdi szolgálatát. Ezen a hétvégén mindegyik szentmisét ő celebrálja, és újmisés áldásban részesíti a megjelent híveket.

Vasárnap (augusztus 4.) szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz. Mindenkit szeretettel várunk!

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel ismét felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

• Szeptember 7-én 10 órakor Veres András győri megyéspüspök immáron harmadik alkalommal hálaadó szentmisét celebrál a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a házaspárokat, akik szentségi házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5, 10, 15 stb.). Jelentkezni augusztus 8-ig lehet a plébánián.

• A lourdes-i zarándokoknak hirdetem, hogy az autóbusz a reptérre a Deák térről indul augusztus 5-én hajnali 5.00 órakor. Nagyon jó lenne, ha 4.50-re mindenki megérkezne majd az indulás helyszínére!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!