SZENTMISÉK RENDJE 2014. december 28 - 2015. január 5.

2014. december 27. (szombat) 15:39

A SZENT CSALÁD: JÉZUS, MÁRIA ÉS JÓZSEF

hálából gyógyulásért (a kórustagok imáiért)

Lex család † tagjaiért

† Emerencia és Péter szülőkért, valamint † családtagokért

Karácsony nyolcada alatti 5. nap.

† férj, édesapa nagyapáért

Karácsony nyolcada alatti 6. nap.

† Antal gyermekért

Karácsony nyolcada alatti 7. nap

hálából Isten segítségéért

SZÜZ MÁRIA ISTEN ANYJA (ÚJÉV) FÜ.

Béke világnapja

† László és Anna szülőkért, † Lajos testvérért, valamint élő és † rokonokért, hozzátartozókért

Isten segítségéért a 2015-ös esztendőre

papi és szerzetesi hivatásokért

Nagy Szt. Vazul és Nazianzi Szt. Gergely püspökök és egyháztanítók, E.

† Dezső férj, édesapa, nagyapáért

gyógyulásért

KARÁCSONY 2. VASÁRNAPJA

† Malvin és Sándor szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Egon és Emma szülőkért és † hozzátartozókért

SZENTÓRA

† Endre és Ilona szülők, nagyszülőkért

• Hálásan megköszönöm mindazok munkáját, akik karácsonyra ünneplőbe öltöztették templomunkat, a templom előtti karácsonyfát feldíszítették, vagy kreativitásukkal hozzájárultak ahhoz, hogy ilyen szép és meghitt karácsonyt ünnepelhettünk. Ugyancsak köszönöm a Krisztina kórus minden tagjának énekszolgálatát.

Vasárnap (december 28-án) a Rozália-kör összejövetele lesz 16.00 órakor a közösségi házban (Lotz K. u. 2.). Mindenkit szeretettel várnak Dr. Kökény László atya részvételével.

December 31-én, szerdán, a polgári év végén, 17.00 órakor kezdődik hálaadó szentmisénk, benne a plébánosi éves értékeléssel.

Január 1-jén, csütörtökön, Szűz Mária Istenanyaságának főünnepén, mely parancsolt ünnep és Újév napja. Reggel 8.00, 10.30 és este 18.00 órakor mutatunk be szentmisét templomunkban. 9.00-kor nem lesz szentmise. Bár Újév napja egyben elsőcsütörtök is, a hivatalos szentóra 17 órakor elmarad. Az esti szentmisét azonban papi és szerzetesi hivatásokért ajánljuk fel.

• A héten elsőpéntek lesz. Szentgyónási lehetőséget biztosítunk a szentmise előtt ½ 6 órától.

• Vasárnap (január 4.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően 16.00-kor rózsafüzér titokcsere lesz.

• Január 4-ig nincs ügyfélfogadás a plébánián, kérjük, csak sürgős esetben keressenek (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni)!

• Amint már tavaly is jeleztem, Mindenszentek és Vízkereszt ünnepe parancsolt ünnep. Vízkeresztet ezentúl a napján, azaz január 6-án, ünnepeljük és nem a hozzá közel eső vasárnapon. Tehát 2015-ben is január 6-án, azaz kedden tartjuk Vízkereszt főünnepét. Templomunkban – mivel munkanap – reggel 7.00 és este 18.00 órakor lesz szentmise, melynek keretében megtartjuk a vízszentelés szertartását. Törekedjünk arra, hogy bár hazánkban munkanap, ennek ellenére mindnyájan szentmisével szenteljük meg Vízkereszt főünnepét!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2015. január 10-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE szolgálat kapja. Jegyek a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. 10-12 fős asztaltársaságokat várunk, de természetesen egyénileg is lehet jegyeket igényelni. A jegy ára 3800ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Jelentkezni január 2-ig lehet. A bállal kapcsolatos jelentkezés vagy felajánlás ügyében megtalálhatóak vagyunk szentmisék előtt és után a sekrestyében.

• Az egyszerűség kedvéért mindegyik kiadvány, az Újember, az Adoremus és a Hitvallás előfizethető az egész évre. Így az Újember 10.140Ft egy évre, az Adoremus 6480 Ft, a Hitvallás pedig 3120Ft. Az előfizetés január 5-től rendezhető a plébánián.

Hálatelt szívvel tekintsünk az elmúlt évre és Isten szeretetében bízva kezdjük az Újesztendőt!