SZENTMISÉK RENDJE 2014. december 14 - 21.

2014. december 13. (szombat) 14:09

ADVENT 3.

VASÁRNAPJA

† Albert és Éva szülők, nagyszülőkért és † Ágoston testvérért

† Margit és Márk szülők, nagyszülőkért

megemlékezés ANTALL JÓZSEFről

† Ilona keresztanya, nagynéniért

† Kálmán József é Szabó Sarolta szülőkért

Nagy Imre temetése (új temető)

Mester András temetése (régi temető)

Szűzanya tiszteletére

† Fazekas szülőkért és † Zoltán, valamint † Sándor fiaikért

Adrigán Ernő temetése (régi temető)

Bérci László temetése (régi temető)

hálából felgyógyulásért (orvosokért)

a Győri Egyházmegye papjaiért és az egyházmegyében működő szerzetesekért

hálából Istennek az ő eucharisztikus jelenlétéért

hálából gyógyulásért

† hozzátartozókért

hálából gyógyulásért (a rózsafüzért társulatért)

† József édesapa, nagyapáért és † Teréz édesanya, nagyanyáért

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS!

ADVENT 4.

VASÁRNAPJA

† Béla édesapa, nagyapáért

† szülőkért és † testvérekért

GYÓNTATÁS

hálából a Szűzanya tiszteletére

• Az ádventi időben RORATE-szentmisékre hívjuk a Kedves Testvéreket hétfőtől szombatig minden nap hajnali 6 órakor.  Azoknak a gyerekeknek, aki rendszeresen részt vesznek a hajnali szentmiséken reggelit biztosítunk, hogy utána el ne késsenek az iskolából. Bízom benne, hogy sok fiatallal találkozom a szentmiséken. Hálásan köszönjük a hívek nagylelkű felajánlásait. Az adományok már kitartanak a jövő hétre is.

December 15-én, azaz hétfőn, este 6 órakor kórusok találkozója és adventi hangversenye lesz itt a templomunkban. Mindenkit nagy szeretettel várunk. Ezen áhítat is segíthet bennünket ráhangolódni Adventre. Bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható.

A betegek látogatását december 18-án, csütörtökön, délután végzem. Ha tudnak olyan beteg hozzátartozóról, ismerősről, aki nem tud már eljönni templomba, de szívesen gyónna és áldozna Karácsony ünnepével kapcsolatban, kérem, jelezzék december 17-ig a sekrestyében vagy a plébánián!

December 19-ig, azaz péntekig, várunk száraz sütemény, édesség és egyéb tartós élelmiszer felajánlásokat, melyeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál vagy hivatali időben a plébánián. Ezeket a rászoruló családoknak juttatjuk el. Minden kis felajánlás nagy segítség lehet!

Advent 4. vasárnapján, azaz a jövő vasárnapon (december 21-én) gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise végéig a templomunkban. Ezen a délutánon öten gyóntatunk itt a templomban. Használja ki mindenki ezt a lehetőséget és legyen bűnbánó felkészülése Karácsony ünnepére.

• Szintén vasárnap adventi áhítat lesz itt a templomunknál 16 órakor, melyre mindenkit szeretettel hívunk. Töltsünk együtt szeretetben, békességben, imában és énekléssel egy kis időt azokkal is, aki még nem ünnepelnek velünk a templom falain belül.

• Már lehet kérni szentmise-szándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Köszönjük mindazok támogatását, akik befizették egyházközségi hozzájárulásukat erre az évre. Akiknek még elmaradásuk van, ügyfélfogadási időben rendezhetik a plébánián.

Egyházközségünk jótékonysági bált szervez 2015. január 10-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. 10-12 fős asztaltársaságokat várunk, de természetesen egyénileg is lehet jegyeket igényelni. A jegy ára 3800ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Nagyon értékes tombola felajánlásokat kaptunk és továbbra is elfogadunk. Jelentkezni a bálra január 2-ig lehet, de ne halogassuk, mert már több asztalt lefoglaltak! Mindenkit szeretettel várunk!

Mindenkinek szép és eredményes hetet kívánok Isten áldásával!