SZENTMISÉK RENDJE 2017. november 26 - december 3.

2017. november 28. (kedd) 17:28

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA - FÜ

† Gizella és Lajos szülőkért és † testvérekért

† Megyimori Mátyás és † Hanaszek Erzsébet szülők, nagyszülőkért

SZENTÓRA

† Katalin édesanyáért, † József édesapáért, valamint † Irma feleség, édesanya, nagymama, testvérért

Weintrager József temetése (régi)

† szülőkért

† István édesapáért és † Lajos áldozópapért

† Róbert édesapa, nagyapáért, valamint Varga család † tagjaiért

Szt. András apostol – Ü

† István édesapáért

GYÓNTATÁS

† András édesapáért és † családtagokért

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS

† Ferenc férj édesapa, nagyapáért

Advent 1. vasárnapja

† Ferenc férj, édesapáért

† Sándor férj, édesapáért

Radányi Belián, Kovács Soma László, Kovács Janka Eszter és Kovács Lenke Józsa keresztelője

† Levente felnőtt gyermek, testvérért

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek együttérzését a rászorulók iránt. A múlt heti Karitász-gyűjtésünk eredményeként a 318 055 forintot gyűjtöttünk templomunkban és 24 850 forintot a Szent Kereszt kápolnában. Ezen kívül a Szent Erzsébet-kenyerekért adományként 174 225 forintot gyűjtött helyi karitász csoportunk. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Vasárnap (november 26.), Krisztus Király főünnepén, a liturgikus egyházi év utolsó vasárnapján 15.00 órakor szentségimádási órát tart a Jézus Szíve család közössége. Ennek keretében elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és felajánljuk egyházközségünket és családjainkat Krisztus Királynak. Akik ezen ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek!

Pénteken (december 1.), elsőpéntek lévén, gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától az esti szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Szombaton (december 2.) ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk első gyertyáját. Ebből az alkalomból egy kisebb műsorral készült plébániánk Napra-Forgók csoportja, ezért a gyertyagyújtás a szentmise kezdete előtt fél órával, azaz 17.30-kor kezdődik. Így lesz ez a többi adventi vasárnapon is.

• A jövő vasárnaptól kezdetét veszi karácsonyi előkészületünk az adventi idővel. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát hétfőn és kedden elmaradnak. Az utolsó adventi héten, azaz decembert 18-tól pedig egész szombatig nem lesznek esti szentmisék. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás havilap, az Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz előfizetést december 8-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Tisztelettel kérem, hogy aki tud felajánlani templomunknak 5-6 méter magas fenyőfákat, hogy karácsonykor a szentélyünket díszítsék, kérem, mihamarabb jelezze, hogy számolni tudjunk velük, illetve meg tudjuk nézni. A tavalyi sok felajánlásból csak egy maradt, melyet a térre tervezünk elhelyezni.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2018. január 13-án 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 4-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4500ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Katolikus kalendáriumok, fali- és asztali naptárak, gyerek naptárak, illetve "Szívem első gondolata" c. könyv (elmélkedések minden napra) kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!