SZENTMISÉK RENDJE 2017. április 23 - 30.

2017. április 22. (szombat) 16:02

Húsvét 2. vasárnapja

Az Isteni Irgalmasság vasárnapja

† József férj, édesapa, nagyapáért

† Margit és József szülők, nagyszülőkért

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

Prókai Anna keresztelője

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért

Szt. György vértanú –e vagy Sigmaringeni Szt. Fidél áldozópap és vértanú – e

Szalay Géza temetése (régi)

Nagy Annamária temetése (új)

Szt. Márk evangélista – Ü.

† Emil felnőtt gyermek, testvér, édesapa

† Bátonyi Ernőné és † Mülhauser Márta

Losonczi Lajos és felesége Margit temetése (r)

† Szidónia és Mihály szülők, nagyszülőkért

Chanel Szt. Péter áldozópap és vértanú –e vagy Montforti Grignion Szt. Lajos áldozópap – e

Pintér Aladár temetése (régi)

† Tímea testvérért

† Pintér Aladár édesapa, nagyapáért

Sienai Szt. Katalin szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentje – Ü

Benyus Zoltán – Kovács Eszter házasságkötése

az április hónapban eltemetettekért: Molnár Gergő (03.31.), Bratengeier Ferenc József, Förhécz Józsefné Palenik Erzsébet, Horváth Ferencné Horváth Erzsébet, Haszonits Zoltánné Agócs Márta, Bangha László, Horváth László, Zsoldos Jenőné Pócza Rozália, Szalay Géza, Nagy Annamária, Pintér Aladár, Losonczi Lajos, Losonczi Lajosné Plachi Margit

Húsvét 3. vasárnapja

könyörgőnap a jó termésért

† Lajos, édesapa, nagyapáért

† Imre férj, édesapa, nagyapáért, † Tibor testvérért, valamint † Major szülőkért

† Árvay Istvánért és † Zoltán fiáért

Czeglédi Sámuel, Szigony Olivér, Tokai Gabriella keresztelője

† Teréz és István szülők, nagyszülőkért, valamint † Cecília és Csaba testvérekért

Vasárnap (április 23.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órakor. Az összejövetel témája az irgalmasság. Mindenkit nagy szeretettel várnak!

Vasárnap (április 30.) a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében tartjuk meg a szokásos könyörgésünket jó termésért (búzaszentelő).

2017. május 6-án gyalogos zarándoklatot szervezünk Pannonhalmáról Győrbe – követve a Szent Jakab utat –, hogy a Szent László emlékévben a legszentebb áldozatot bemutatva együtt imádkozzunk és könyörögjünk szent királyunk hermájának őrzési helyén egyházmegyénkért, papjainkért, papi és szerzetesi hivatásokért. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián.

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!