SZENTMISÉK RENDJE 2016. október 30 - november 6.

2016. október 29. (szombat) 12:00

† Sarolta és Imre szülőkért

† Ágnes és Antal szülők, nagyszülők, dédszülőkért

hálából a Szűzanya tiszteletére

Boldog Romzsa Tódor püspök és vértanú, e.

† István édesapa, nagyapáért

Mindenszentek, Fü

(Parancsolt ünnep!)

† Katalin és György szülőkért

†József és Ottilia szülők, nagyszülők, dédszülőkért

a magyaróvári egyházközség minden elhunytjáért – HALOTTAK ESTI ÁJTATOSSÁG

Halottak napja

minden megholtért

Porres Szt. Márton szerzetes, e

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Borromeo Szt. Károly püspök, E

bűnbánati liturgia - GYÓNTATÁS

az egyházközség † lelkipásztoraiért

Szt. Imre herceg, Ü

Németh Zoltán – Dr. Szalai Alexandra házasságkötése

† Deli Imre atyáért és a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

† Imre édesapáért és † Ágnes édesanyáért

† Anna és Ferenc szülőkért

Takács Fanni, Winkler Amina Mária, Tomasits Áron, Farkas Emili, Nagy Benett és Sánta Ármin keresztelője

SZENTÓRA

† Etelka és Vilmos szülőkért, valamint † Mária és Lajos rokonokért

• Hálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a missziók munkáját. Erre a célra 286 395 forint gyűlt össze plébániatemplomunkban és 20 780 forint a Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Hétfőn, október utolsó napján, 17.20-kor ünnepélyesebb rózsafüzér ájtatosságot tartunk templomunkban. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

Kedden (november 1.), Mindenszentek főünnepén, mely parancsolt ünnep, 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az esti szentmisét ajánljuk fel az egyházközség elhunyt tagjaiért. Ezt követően megemlékezünk egyházközségünk tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

Halottak napján (november 2.) csak 18.00 órakor lesz szentmise, majd ezt követően együtt kisétálunk a temetőbe, hogy a temetőkeresztnél is imádkozzunk elhunyt szeretteinkért és Krisztus világosságát vigyük el számukra a húsvéti gyertyánkról.

• A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd 18.00 órakor a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük felelősségünknek a hivatásokért való imádkozást!

• Héten elsőpéntek lesz. Bűnbánati liturgia keretében felkészülhetünk szentgyónásunk elvégzésére, mely 17.15-től lesz a templomunkban. Egészen a szentmise kezdetéig gyóntatunk. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Vasárnap (november 6.) elsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órakor, folytatva elmélkedésünket az isteni irgalmasságról, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Fiatal családok egy kis csoportja kezdeményezésére minden hónap első vasárnapján családi délutánt szervezünk. A következő alkalom november 6-án 16.00 órakor lesz a közösségi házban (Lotz K. u. 2).

• Schmidt Mária kormánybiztos azt kérte, hogy november 4-én este 7 órakor mindenki gyújtson egy gyertyát a forradalom és szabadságharc emlékére, az '56-os hősök tiszteletére. Püspök atyánk is ösztönöz bennünket, hogy csatlakozzunk a felhíváshoz: "a misék után este a templomok körül, a főtereken, közösségi tereken és otthonaink ablakában egy-egy mécses vagy gyertya meggyújtásával tisztelegjünk a hősök emléke előtt". Mi Magyaróváron a péntek esti szentmise után a templom előtti keresztnél gyújtunk mécseseket emlékezve '56 hőseire.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját, a diákoknak pedig jó pihenést kívánok!