SZENTMISÉK RENDJE 2016. október 16 - 23.

2016. október 15. (szombat) 11:59

† Katalin és Kálmán szülők, nagyszülőkért

† Kovács Ferenc édesapa, nagyapáért

† Attila férj, édesapa, felnőtt gyermekért

Gráczol Zsombor Pál keresztelője

† Rozália és Kálmán szülők, nagyszülőkért és Ida testvérért

Antiochiai Szt. Ignác püspök és vértanú, E.

Kránitz és Horváth család † tagjaiért

Szt. Lukács evangélista, Ü.

† Anna édesanya, nagymamáért

De Brébeuf Szt. János és Jogues Szt. Ignác áldozópapok és társaik, észak-amerikai vértanúk, e. vagy Keresztes Szt. Pál áldozópap, e.

Koch család † tagjaiért

† nagyszülőkért

Vitéz Károly temetése (régi)

a Segítő Szűzanya tiszteletére

Szt. II. János Pál pápa, e.

† Ilona és Antal szülők, nagyszülőkért

Missziós vasárnap!!!

(Gyűjtés)

† Vitéz és Gulyás szülők, nagyszülőkért

† Czigány József édesapa, nagyapáért

† Erzsébet és Lajos szülők, nagyszülőkért, valamint † Zsuzsanna testvérért

Tomasits Áron, Szűr Kilián, Sidó Nóra, Pingicer Gergő keresztelője

† Jankovits szülőkért

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt és szombaton 17.20-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon is, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

Szombaton, azaz október 22-én tisztelettel és szeretettel hívom és várom az idei tanévben elsőáldozásra, illetve bérmálásra készülő gyermekek szüleit egy megbeszélésre ide a templomba, amelyben ismertetjük az elsőáldozás, illetve bérmálás feltételeit, a követelményeket és minden fontos információt. Az elsőáldozók szüleit 10.00 órára, a bérmálkozókét 10.30 órára várom. Ez a megbeszélés azokat érinti, akik a plébánia területén lévő iskolákban tanulnak (Bolyai, Újhelyi, Fekete iskolák és a Kossuth gimnázium), illetve a mi templomunkban szeretnének elsőáldozók vagy bérmálkozók lenni.

Jövő vasárnap (október 23.) a szentmisék perselyadományát a missziók javára fordítjuk. A misszionáriusok nehéz körülmények között teljesítik munkájukat. Ki vannak téve üldöztetéseknek és évente többen is életüket adják hitünkért. Ne zárjuk el szívünket előlük, hanem halljuk meg segélykiáltásukat, s így adjuk nagylelkű adományunkat!

• Dr. Veres András megyéspüspök atya szeretettel várja zarándoklatra az idei tanévben érettségizőket a győri székesegyház-bazilikába, október 22-én, szombaton egy változatos és lelkileg megerősítő lelki napra. Az érettségizők érezzék magukat megszólítva és éljenek ezzel a csodálatos lehetőséggel!

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!