SZENTMISÉK RENDJE 2016. július 10 - 17.

2016. július 9. (szombat) 15:00

† László felnőtt gyermekért és † testvérekért

† Zsuzsanna testvérért, valamint † Lajos és Erzsébet szülőkért

Rigó Olivér keresztelője

Nusszer Heléna és Szabó Holli Andrea keresztelője

† Julianna és Antal szülők, nagyszülőkért

Szt. Benedek apát, Európa fővédőszentje, Ü.

Géza férj, édesapa, nagyapa, dédapáért halálának évfordulóján

† Bérmaszülőkért, rokonokért, ismerősökért, jótevőkért

Szt. Henrik, e.

hívekért

Lellisi Szt. Kamill áldozópap, e.

† Hartmuth édesapáért

Szt. Bonaventura püspök, egyháztanító, E.

Rámháp István temetése (régi)

élő Józsefekért és Attiláért

Kármel-hegyi Boldogasszony, e.

hálából házassági évfordulón

élő és † családtagokért

† Megyimori Piroska édesanyáért

Juhász Olivér keresztelője

† Levente felnőtt gyermekért

A múlt vasárnapi (július 3.) Péter-fillér gyűjtésünk alkalmával 184 255 forintot adományoztak a Kedves Testvérek templomunkban, a Szent Kereszt kápolnában pedig 22 280 forintot. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

• Ferenc pápa május 17-én kinevezte győri megyéspüspökké Dr. Veres András püspököt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét, aki eddig a szombathelyi egyházmegye főpásztora volt. Ordináriusi beiktatására szombaton, július 16-án kerül sor a győri székesegyház-bazilikában, délelőtt 10 órakor, melyre szeretettel vár bennünket. Imádkozzunk új megyéspüspökünkért, hogy főpásztori szolgálatát Isten szándéka szerinti odaadással és szeretettel tölthesse be!

• Előre jelzem, hogy Mészáros Miklós atya búcsúmiséje 2016. július 31-én 18.00-kor lesz templomunkban. Szeretettel várjuk a híveket erre a szentmisére! Utána lehetőség lesz a személyes köszönetnyilvánításra és elbúcsúzásra.

• Örömmel értesítem a Kedves Testvéreket, hogy sikeres felvételi után Fülöp Tamás, aki egyházközségünk egyik aktív fiatalja, ez év szeptemberétől a Győri Papnevelő Intézet növendékeként folytatja tanulmányait, mint a Győri Egyházmegye kispapja. Kísérjük imáinkkal kispapunk életét, hogy Istenünk meghívásához mindig hűséges maradjon, örömmel teljesítse feladatát, növekedjék bölcsességben és szeretetben Isten és emberek előtt. Isten áldása kísérje életét! Ugyanakkor továbbra is imádkozzunk új papi hivatásokért, hogy közösségünkből jövőben is legyenek fiatalok, akik meghallják és követik Urunk hívó szavát!

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!