SZENTMISÉK RENDJE 2016. június 26 - július 3.

2016. június 25. (szombat) 16:18

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

† szülők, nagyszülőkért, valamint † László,  Etelka és Ágnes testvérekért

Ásványi Levente keresztelője

ÜNNEPI SZENTMISE SZENT LÁSZLÓ TISZTELETÉRE városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért

Szt. László király, Ü

Schwikker Jánosné Ilona temetése (régi)

Szt. Iréneusz püspök és vértanú, E.

† László édesapáért, valamint élő László fiáért és Katalinért

Szt. Péter és Szt. Pál apostolok, FÜ

élő gyermekekért és családjaikért

A római Egyház első vértanúi, e.

† József testvérért

bűnbánati liturgia és gyóntatás

Anghellyi, Burián és Kovács család † tagjaiért

Szűz Mária látogatása Erzsébetnél (Sarlós Boldogasszony), Ü

Régner Ákos – Varga Rita házasságkötés

† Klára és Imre szülők, nagyszülőkért

Karini Ali – Kovács Alexandra házasságkötés

Péter-fillér gyűjtés!!!

a Segítő Szűzanya tiszteletére élő családért

SZENTÓRA

† Mária és Pál szülőkért

Vasárnap (június 26.) az esti szentmise keretében megemlékezünk Szent László királyunkról. A szentmisét városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért Dr. Pápai Lajos püspök, apostoli kormányzó mutatja be, majd a Szent László szobornál megemlékező koszorúzási ünnepséget tartunk, ahol ünnepi beszédet mond Szarka Tamás Kossuth-díjas zenész, költő, a Ghymes együttes alapítója.

Az ünnepséget követően jótékonysági misebor- és kolbászkóstoló lesz itt a Szent László téren, melynek bevételét a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány céljaira (a Hospice Ház kialakítására) fordítjuk. Mindenkit nagy szeretettel hívok és várok ünnepségünkre!

• Pénteken (július 1.) elsőpéntek. Szentgyónási lehetőséget biztosítunk a szentmise előtt, melyet 17.15 órától rövid bűnbánati liturgia (felkészülés a jó szentgyónásra) előz meg, majd egészen a szentmise kezdetéig gyóntatunk. Használjuk ki ezt a lehetőséget és időben érkezzünk!

Vasárnap (július 3.), elsővasárnap lévén, szentórát tartunk délután 3 órakor templomunkban, utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

Ugyancsak Vasárnap (július 3) Péter-fillér gyűjtést tartunk. (1870 és 1929 között a Szentszéknek ez volt az egyedüli bevételi forrása, miután az olasz állam megfosztotta a pápaságot a hagyományos bevételeitől. A lateráni szerződés rendelkezései értelmében az olasz állam kárpótlást fizetett az elkobzott egyházi vagyonért, a Szentszék pénzügyei ezután rendeződtek, így azóta a péterfillérekből befolyó pénzt a pápa karitatív célokra fordítja.) Így várjuk a kedves testvérek nagylelkű adományait!

• Egyházmegyénk kiemelkedő programja Szent László királyunk ünnepe, június 27-én (hétfő). Ezen a napon 18.00 órakor ünnepi koncelebrált püspöki szentmise lesz a győri székesegyház-bazilikában.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!

Olyan szünidőtől, amely elpuhít, amely henyélésben telik, amelyben az értelem és szív számára semmi hasznos sem terem, Uram, ments meg engem!

Olyan naptól, amely Isten nélkül kezdődik, amely Istentől távol végződik, Uram, ments meg engem!

A lustálkodástól, a léha szórakozástól, amely gyengíti önuralmamat, és fogékonnyá tesz a rosszra, Uram, ments meg engem!

A pénz könnyelmű tékozlásától, minden meggondolatlanságtól, amely másokat kísértésbe vihetne, vagy bosszanthatna, Uram, ments meg engem!

Uram, Jézus Krisztus! Szívből örülök a vakációnak. Sokat várok tőle: örömöt, pihenést, felüdülést. Adj nyitott szemet, hogy meglássam a világ szépségeit! Adj nyitott fület, hogy meghalljam hívásodat! Tölts el örömöddel! Engedd, hogy minél többet ízleljek meg világod gazdagságából! Vigyázz rám minden utamon, hogy a szünidő is erősítsen és gazdagítson! Ámen