SZENTMISÉK RENDJE 2016. június 19 - 26.

2016. június 18. (szombat) 12:00

† férjért és † szülőkért

hálából a Szűzanya tiszteletére (80. születésnap alkalmából) és † Béla férj, édesapáért

Lovász Áron és Pénzes Luca keresztelője

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József testvérért

Gonzága Szt. Alajos szerzetes, E.

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

Nolai Szt. Paulínusz püspök, e. vagy Fisher Szt. János püspök és Morus Szt. Tamás vértanúk, e.

† Kálmán és Gizella szülőkért és † Gizella testvérért

† Sándor és Borbála családtagokért

Keresztelő Szt. János születése, FÜ

† Józsefért és Salamon család † tagjaiért

Vecsei Andorné Mária búcsúztatása (templom)

Paár Péter – Szabó Andrea házasságkötés

a június hónapban eltemetettekért: Soós Bálint, Lakatos Imréné Posta Gizella, Rigó László, Bellovicz Károly, Mezei Istvánné Szabó Margit, Áts Györgyné Kleé Irén, Farkas Sándorné Kránitz Éva, Vecsei Andorné Gráczol Mária

Bánhegyi László – Glaser Eszter házasságkötés

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

† szülők, nagyszülőkért, valamint † László és Etelka testvérekért

Ásványi Levente keresztelője

ÜNNEPI SZENTMISE SZENT LÁSZLÓ TISZTELETÉRE városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért

Vasárnap (június 26.) az esti szentmise keretében megemlékezünk Szent László királyunkról. A szentmisét városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért Dr. Pápai Lajos püspök, apostoli kormányzó mutatja be, majd a Szent László szobornál megemlékező koszorúzási ünnepséget tartunk, ahol ünnepi beszédet mond Szarka Tamás Kossuth-díjas zenész, költő, a Ghymes együttes alapítója.

Az ünnepséget követően jótékonysági misebor- és kolbászkóstoló lesz itt a Szent László téren, melynek bevételét a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány céljaira (a Hospice Ház kialakítására) fordítjuk. Mindenkit nagy szeretettel hívok és várok ünnepségünkre!

• Június 19-től, azaz a nyári szünet idején, nincs 9 órakor szentmise. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a nyári szabadságok és vakáció ideje alatt nem kell szentmisére járni! Sőt, ha elutazunk, érdeklődjünk az ottani szentmisék időpontjáról (Magyarországon www.miserend.hu). Ma már nincs akadálya a szentmisén való részvételnek. Templomunkban szeptember 4-én lesz újra 9 órakor is szentmise!

Az idei személyi változások az egyházmegyében plébániánkat is érinti. Püspök atya abban a megtiszteltetésben részesítette Mészáros Miklós káplán atyát, hogy augusztus 1-jei hatállyal kinevezte Peresznyére plébánosnak és Répcevis, Zsira, valamint Gyalóka községek lelkipásztori ellátását is rá bízta. Miklós atya helyett Benkó Attila atyát helyezte Püspök atyánk hozzánk Magyaróvárra, aki felmentést kapott a Soproni Orsolyita Iskola püspöki biztosi megbízatása, valamint az Orsolyita-templom igazgatói megbízatása és a soproni Szent György-plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól. Ugyanakkor Molnár Róbert diakónusként szolgál egyházközségünkben az elkövetkezendő esztendőben.

• Egyházmegyénk kiemelkedő programja Szent László királyunk ünnepe, június 27-én (hétfő). Ezen a napon 18.00 órakor ünnepi koncelebrált püspöki szentmise lesz a győri székesegyház-bazilikában.

2016. július 11-16. között ifjúsági nyári tábort szervezünk középiskolásoknak Dunaszigeten az ökoparkban. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán, illetve a plakáton feltüntetett elektronikus honlapcímen található. Kérem, hogy ezen a héten jelentkezzen minden érdeklődő!

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy tavaly óta csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!

Az érettségizőknek a Szentlélek Úristen megvilágosító kegyelmét kívánjuk és kérjük!