SZENTMISÉK RENDJE 2016. március 6 - 13.

2016. március 5. (szombat) 15:34

Nagyböjt 4.

vasárnapja

† Katalin és Ferenc szülőkért

† Ágnes és Antal szülők, nagyszülők, dédszülőkért

SZENTÓRA

† József és Katalin szülőkért és † Irma testvérért

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

† József férj, édesapáért

Pausits Tamás András

† barátokért

rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért

bűnbánati és böjti nap!

keresztúti ájtatosság

† családtagokért

† Sándor férj, édesapa, nagyapáért és † szülőkért

Nagyböjt 5.

vasárnapja

Gyűjtés a Szentföld javára

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért és † családtagokért

† családtagokért

† Bella és Zoltán nagyszülőkért

Rigó Nimród, Kerek Sámuel Ádám és Kéri Ketrin keresztelője

† Ferenc férjért

• A múlt vasárnapi gyűjtésünk eredményeként templomunkban 259 745 forinttal a Szent Kereszt kápolnában 41 675 forinttal támogattuk a katolikus oktatási intézményeinket, különösen is a Hildegard Óvodát. Hálás szívvel köszönjük adományaikat és Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Vasárnap (március 6.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, melyen az isteni irgalmasságról elmélkedünk és ennek szellemében imádkozunk. Utána rózsafüzért titokcsere lesz.

• Nagyböjt péntekjein 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Szombaton, azaz március 12-én szülői értekezletet tartunk az elsőáldozók szülei részére 9.30 órakor itt a templomunkban, majd 10.30 órakor a bérmálkozók szülei részére. Nagyon fontos a megjelenés, hisz ki kell osztanunk a jelentkezési lapokat és meg kell beszélnünk a részleteket. Tisztelettel kérem, szíveskedjenek jelezni az érintetteknek! A gyermekeknek is jeleztük és jelezzük a hittanórákon.

Vasárnap (március 13-án) a Szentföld javára lesz országos gyűjtés, mellyel a szentföldi kegyhelyek fennmaradását és felújítását támogatjuk.

• Idén is megszervezzük missziós jelleggel városi keresztutunkat 2016. március 18-án, pénteken. A keresztút délután 4 órakor indul a mosoni plébániatemplomból a városközponton át Magyaróvárra, ahol 18.00 órakor szentmisével zárul. Autóbusz indul előtte Mosonba a Cselley-ház (Marika cukrászda) előtti megállóból 15.30-kor, majd a szentmise után újra vissza Mosonba 19.00 órakor

Virágvasárnap, az előző évhez hasonlóan, nagy szeretetettel ajánlom fel a Kedves Testvéreknek a húsvéti szentgyónás elvégzésének lehetőségét templomunkban délután 14.30-tól az esti szentmise végéig. Ezen a délutánon 6-7 atya áll a hívek rendelkezésére. Használjuk ki ezt az egyedülálló lehetőséget! A hittanosok is ekkor végzik el a kötelező húsvéti gyónásukat!

• Szeretettel ajánlom a Kedves Testvérek figyelmébe a győri Székesegyház-Bazilika nagy kincsének, a vérrel könnyező Szűzanya kegyképének ünnepét március 12-13-án és március 17-én. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. A Magyar Katolikus Egyház részére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel. A második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel. Szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08 (megtalálható az újságos asztalon is)!

• Folytatva nagyböjti aktív előkészületünket a következő héten belekapcsolódunk a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia immár hagyományos nagyböjti is tartósélelmiszer gyűjtésébe.

"A szentévben különösen is fontos számunkra, hogy tanúságot tegyünk az irgalmas szeretet gyakorlásáról, sokszor szerény lehetőségeinkhez mérten tartós élelmiszerrel járulhatunk hozzá a Katolikus Egyház segélyakciójához. Kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk." (Idézet az MKPK körleveléből)

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a jubileumi évét – alapításának 85. és újjászervezésének 25. évfordulóját – ünneplő Katolikus Karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

Isten irgalmas szeretete kísérjen bennünket nagyböjti előkészületünk folyamán!