SZENTMISÉK RENDJE 2016. február 21 - 28.

2016. február 20. (szombat) 12:00

Nagyböjt 2.

vasárnapja

† szülőkért

† Tóth István édesapa, nagyapáért halálának 35. évfordulóján

† Sándor Zoltán férj, édesapa, nagyapáért halálának 1. évfordulóján

† Aranka édesanya, nagymamáért

Szt. Péter apostol székfoglalása, Ü.

Komjáti József temetése (új temető)

† Hegyi Andrásnéért halálának 2. évfordulóján

Szt. Mátyás apostol, Ü

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

† Gabriella édesanyáért

bűnbánati és böjti nap!

keresztúti ájtatosság

† nagyszülőkért, szülőkért és † József férjért

a február hónapban eltemetettekért: Tánczos Imre, Farkas Gyula, Novák László, Francia Vilmosné Nagy Piroska, Kovács Lajosné Tuba Mária, Komjáti József

Nagyböjt 3.

vasárnapja

† Ferenc férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

hivatásokért

† Anna és Ferenc szülőkért

Schiller Vanessa keresztelője

Dugovics család † tagjaiért és beteg testvérért

• Hétfőn (február 22.), Szt. Péter apostol székfoglalása ünnepén az este 18.00 órakor kezdődő szentmisében emlékezünk meg mons. Luigi Giussani atyáról, halálának 11. évfordulóján és az általa alapított "Szabadság és közösség" (Comunione e liberazione "CL") mozgalom megalakulásának 34. évfordulójáról. A szentmise főcelebránsa Mogyorósi Márk mosoni káplán atya lesz. A szentmisét követően Giussani atya életét bemutató filmet vetítünk a közösségi házunk Giesswein teremében. Mindenkit nagy szeretettel várunk!

• Nagyböjt péntekjein 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Vasárnap, azaz február 28-án (és a szombat esti szentmisében) tartjuk a szokásos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. A gyűjtés teljes összegét az esperesi kerületben működő egyházmegyei oktatási intézmények javára fordítják. A mi esetünkben ez a Hildegárd Óvoda. Akik egyénileg is kívánják segíteni iskoláinkat, azok az "Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítvány" számlájára (11737007-20529396) küldjék adományaikat a támogatott iskola megjelölésével. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik! A jövő vasárnapi perselyadományunkat erre a célra fordítjuk.

Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. A Magyar Katolikus Egyház részére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel. A második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel. Szeretettel kérjük az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08 (megtalálható az újságos asztalon is)!

• Folytatva nagyböjti aktív előkészületünket gondoljunk továbbra is a velünk élő hajléktalanokra! A mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy zacskó tetszőleges tésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak. Mi ezt összegyűjtjük és eljuttatjuk a hajléktalanszállónak, akik gondoskodnak róluk. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten irgalmas szeretete kísérjen bennünket az előttünk álló héten!