SZENTMISÉK RENDJE 2015. november 29 - december 6.

2015. november 28. (szombat) 12:00

Advent 1. vasárnapja

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Judit és Sándor testvérekért

† Karall szülőkért és gyermekekért

Vojnisek Adél keresztelője

Tóth András keresztelője

† Katalin és József szülőkért, valamint † Irma testvérért

Szt. András apostol, Ü.

† András édesapáért és † családtagokért

† szülőkért

† lelkipásztorokért

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

Xavéri Szt. Ferenc áldozópap, E.

† Valér áldozópapért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

† Szabó Ferenc és Szitás Mária szülőkért, valamint † testvérekért

† József férj, édesapa, nagyapáért

† Fazekas szülőkért és † Zoltán és Sándor fiaikért

† Levente felnőtt gyermek, testvérért

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS!

Advent 2. vasárnapja

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

† János férj, édesapáért és † nagyszülőkért

Varga Petra keresztelője

SZENTÓRA

a rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek együttérzését a rászorulók iránt. A múlt heti Karitász-gyűjtésünk eredményeként a tavalyi 432.645 forinttal szemben az idén 258.175 forintot gyűjtöttünk templomunkban és 42.430 forint a Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

• Vasárnap (november 29.) a Rozália –kör találkozója lesz a közösségi házban 15.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak

• Az adventi idővel elkezdődött karácsonyi előkészületünk. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát hétfőn és kedden elmaradnak. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik. Azoknak a gyerekeknek, aki rendszeresen részt vesznek a hajnali szentmiséken reggelit biztosítunk, hogy utána el ne késsenek az iskolából. Ehhez szívesen fogadunk felajánlásokat is. Bízom benne, hogy sok fiatallal találkozom a szentmiséken.

• Már lehet kérni szentmise-szándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor templomunkban papi és szerzetesi hivatásokért imádkozva, majd erre a szándékra ajánljuk fel szentmisénket is.

Pénteken elsőpéntek, gyónási lehetőséget biztosítunk a szentmise előtt 17.15-től a szentmise kezdetéig.

Vasárnap (december 6.), mivel elsővasárnap lesz, szintén szentórát tartunk 15.00 órakor templomunkban. A szentóra után lesz a rózsafüzér titokcsere.

• A jövő vasárnap Henczel Szabolcs atya, a soproni Szent György templom plébánosa, egyetemi lelkész, kollégiumigazgató lesz a vendégünk. Felkértem, hogy a szentmisék a prédikációjában, illetve a délutáni szentségimádási órában ismertesse Szentatyánk szándékát az Irgalmasság évével kapcsolatban és gondolataival hangoljon rá, vezessen be bennünket a Szentévbe. Mindenkit buzdítok, hogy jöjjön el valamelyik vasárnapi szentmisére!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus igénylést december 6-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok, valamint a "Szívem első gondolata 2016" c. könyv és gyermeknaptár kaphatók már a sekrestyében is.

• December 12-én, szombaton jótékonysági koncert lesz templomunkban. Plakát a faliújságon olvasható.

Mindenkinek szép és eredményes adventi készületet kívánok Isten áldásával!