SZENTMISÉK RENDJE 2015. november 22-29.

2015. november 21. (szombat) 12:00

Évközi 34.

vasárnap

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA, Fü.

Karitász-gyűjtés

† Erzsébet és János nagynéniért és nagybácsiért

† Megyimori szülőkért – GIESSWEIN EMLÉKÉREM ÉS DÍJ ÁTADÁSA

SZENTÓRA

† Jolán édesanya, nagymamáért

Szt. I. Kelemen pápa és vértanú, e. vagy Szt. Kolumbán apát, e.

Prastyik Károlyné Mária temetése (régi)

† Katalin és Vilmos szülőkért

Szt. Dung-Lac András áldozópap és társai, vietnami vértanúk. E.

† nagyszülőkért és † családtagokért

Alexandriai Szt. Katalin szűz és vértanú, e.

Vaskovics Gyula temetése (régi)

† Katalin sógornőért

Vass Ferencné Ilona temetése (régi)

† Katalin és István szülőkért és † János nevelőapáért

† István édesapáért és † Lajos áldozópapért

Zalka Péter – Horváth Heléna házasságkötése és Flóra lányuk keresztelője

a november hónapban eltemetett testvéreinkért: Gazdag Lászlóné Horváth Vilma, Prikler György, Pauker Istvánné Müller Marcella, Bérces István, Schuster Róbertné Pintér Etelka, Prastyik Károlyné Rácz Mária, Vaskovics Gyula, Vass Ferencné Rácz Ilona

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS!

Advent 1. vasárnapja

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Judit és Sándor testvérekért

† Karall szülőkért és gyermekekért

Tóth András keresztelője

† Katalin és József szülőkért, valamint † Irma testvérért

Vasárnap (november 22.) lesz a Giesswein Sándor emlékérem és díj átadása templomunkban a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk. Idén az emlékérmet és díjat posztumusz gróf Esterházy János kapja és lánya, gróf Esterházy Alice nevében Molnár Imre a Pozsonyi Magyar Intézet vezetője veszi át.

• Ugyancsak vasárnap (november 22.) Krisztus Király ünnepén, a liturgikus egyházi év utolsó vasárnapján délután 3 órakor szentségimádási órát tart a Jézus Szíve család közössége. Ennek keretében elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és felajánljuk egyházközségünket és családjainkat Krisztus Királynak. Akik ezen ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek!

• A szokásos évi Karitász-gyűjtést Szent Erzsébet ünnepét követő vasárnapon, vagyis november 22-én, tartjuk ebben az esztendőben. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

Szombaton (november 28.) az esti szentmise keretében gyújtjuk meg adventi koszorúnk 1. gyertyáját. Mindenkit szeretettel hívok és várok erre a szentmisére! Ugyanakkor ezt a szentmisét ajánljuk fel a november hónapban eltemetett testvéreinkért.

• A jövő vasárnaptól kezdetét veszi karácsonyi előkészületünk az adventi idővel. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát hétfőn és kedden elmaradnak. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

Már lehet kérni szentmise-szándékokat a jövő évre hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 6-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián és megérkezett már a "Szívem első gondolata 2016"-os könyv is.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, a házasulandókért, a betegekért és az elhunytakért!

Mindenkinek szép és eredményes hetet kívánok Isten áldásával!