SZENTMISÉK RENDJE 2015. november 15-22.

2015. november 14. (szombat) 15:16

Évközi 33.

vasárnap

† Barnabás gyermekért

† Margit és Gyula szülőkért

† János férj, édesapa, nagyapáért

Skóciai Szt. Margit, e.

† Géza férj, édesapa, nagyapa, dédapáért és † Zoltán gyermekért.

Nagy Szt. Gertrúd, e.

† nagyszülőkért és † nagybácsikért

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

Árpád-házi Szt. Erzsébet, Ü.

† imádkozó társakért

Schuster Róbertné Etelka temetése (régi)

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál gyermekeikért

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban, E.

† Imre édesapa, nagyapáért

Évközi 34.

vasárnap

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA, Fü.

Karitász-gyűjtés

† Erzsébet és János nagynéniért és nagybácsiért

† Megyimori szülőkért – GIESSWEIN EMLÉKÉREM ÉS DÍJ ÁTADÁSA

SZENTÓRA

† Jolán édesanya, nagymamáért

Vasárnap (november 22.) lesz a Giesswein Sándor emlékérem és díj átadása templomunkban a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk. A szentmisét és a díjátadást követően koszorút helyezünk el a Giesswein-szobornál és néhai Kovács K. Zoltán országgyűlési képviselő emléktáblájánál. A szentmisén és a koszorúzáson templomunk Krisztina kórusa énekel. Idén az emlékérmet és díjat posztumusz gróf Esterházy János kapja és lánya, gróf Esterházy Alice nevében Molnár Imre a Pozsonyi Magyar Intézet vezetője veszi át.

• Ugyancsak vasárnap (november 22.) Krisztus Király ünnepén, a liturgikus egyházi év utolsó vasárnapján délután 3 órakor szentségimádási órát tart a Jézus Szíve család közössége. Ennek keretében elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és felajánljuk egyházközségünket és családjainkat Krisztus Királynak. Akik ezen ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek!

• A szokásos évi Karitász-gyűjtést Szent Erzsébet ünnepét követő vasárnapon, vagyis november 22-én, tartjuk ebben az esztendőben. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

• Hétfőtől (november 16.) lehet kérni szentmise-szándékokat a jövő évre hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Az Apor Vilmos –imaév záró szentmiséje 2015. november 21-én, szombaton 10.00 órakor lesz a győri székesegyházban. Mindenkit szeretettel várnak!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 6-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, a házasulandókért, a betegekért és az elhunytakért!

Mindenkinek szép és eredményes hetet kívánok Isten áldásával!