SZENTMISÉK RENDJE 2015. október 25 - november 1.

2015. október 24. (szombat) 12:00

Évközi 30.

vasárnap

† szülők, nagyszülőkért és † hozzátartozókért

† Horváth Erzsébetért

Szabados Dániel és Lőcsei Júlia keresztelője

a magyaróvári sortűz áldozataiért, élő és † hozzátartozóikért

Kapeller Ferencné Mária temetése (régi)

† Magdolna édesanyáért

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál gyermekeikért

Szt. Simon és Szt. Tádé apostolok, Ü

† Deli Imre atyáért halálának 1. évfordulóján

† István férj, édesapa, nagyapáért

hálából a családért

Boldog Romzsa Tódor püspök, vértanú, e.

az október hónapban eltemetett testvéreinkért: vitéz Harmath Lajos, Németh Istvánné Geiszbühl Ilona, Horváth Brúnó áldozópap, Horváth Csaba, Körtvélyesi Károly, Tarcsay Tamás, Marsovszki Lajosné Ferenczi Irén, Kapeller Ferencné Juhász Mária

Évközi 31.

vasárnap

MINDENSZENTEK, FÜ

† Katalin és György szülők, nagyszülőkért

† József és Otília szülők, nagyszülők, dédszülőkért

SZENTÓRA

a magyaróvári egyházközség minden elhunytjáért – HALOTTAK ESTI ÁJTATOSSÁG

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek nagylelkű adományait, amelyet a missziók javára ajánlottak fel a múlt vasárnap. Gyűjtésünk eredményeként 246 765 forintot továbbíthattunk erre a célra. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Október utolsó hetében is minden hétköznapi szentmise előtt ½ 6-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon is, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre. Ünnepélyes rózsafüzér imádságot október utolsó napján, azaz 31-én, szombaton 17.15 órától tartunk, melyre szeretettel várjuk a Szűzanya tisztelő testvéreinket!

• Szombaton az iskolai szünidő ellenére is lesz ministránsfoglalkozás. Mindenkit szeretettel várunk!

• A jövő vasárnap egyben Mindenszentek főünnepe (november 1.). Természetesen vasárnapi miserendet tartunk. Az esti szentmisét az egyházközség elhunyt tagjaiért ajánljuk fel. Az esti szentmisét követően emlékezünk meg az egyházközség tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

• Ugyancsak vasárnap (november 1.), elsővasárnap lévén, délután 3 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, amelyre mindenkit szeretettel várok, majd utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

Halottak napján (november 2.) csak 18.00 órakor lesz szentmise.

• A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Mindenszentek ünnepe és Halottak napja időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére, az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, a házasulandókért, a betegekért és az elhunytakért!

A diákoknak jó pihenést, és mindenkinek szép és eredményes hetet kívánok Isten áldásával!