SZENTMISÉK RENDJE 2015. június 28 - július 5.

2015. június 27. (szombat) 12:00

Évközi 13.

vasárnap

† László és Anna szülőkért, † Lajos testvérért, valamint élő és † rokonokért, hozzátartozókért

† János férj, édesapa, nagyapáért

pro populo – Szt. Lászlóra való emlékezés

SZT. PÉTER ÉS SZT. PÁL APOSTOLOK, FÜ.

Béki László temetése (régi)

élő gyermekekért és családjaikért

A római Egyház első szt. vértanúi, e.

† József testvérért

Burián, Kovács és Anghelyi család † tagjaiért

Szűz Mária látogatása Erzsébetnél (Sarlós Boldogasszony), Ü.

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Tamás apostol, ü.

Koch család † tagjaiért

Portugáliai Szt. Erzsébet, e.

Kató Gergely – Kertész Klaudia házasság

† Neuberger Imre édesapáért és † nagyszülőkért

Évközi 14.

vasárnap

PÉTER-FILLÉR GYŰJTÉS

† Ferenc édesapáért és † nagyszülőkért

† Zsuzsanna testvérért és † Erzsébet és Lajos szülőkért

Horváth Emily keresztelője

SZENTÓRA

Vasárnap (június 28.) az esti szentmise keretében megemlékezünk Szent László királyunkról. Az ünnepi szentmisét Németh László pápai prelátus, általános püspöki helynök mutatja be, majd a Szent László szobornál megemlékező koszorúzási ünnepséget tartunk, ahol ünnepi beszédet mond Vida István tanár, újságíró. Nagy szeretettel és tisztelettel hívok mindenkit erre a szentmisére és megemlékezésre!

Csütörtökön (július 2), elsőcsütörtök lévén, Káplán atya szentségimádási órát tart 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért imádkozva, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel.

• Pénteken (július 3.) elsőpéntek. Szentgyónási lehetőséget biztosítunk a szentmise előtt 17.15 órától. Használjuk ki ezt a lehetőséget és időben érkezzünk!

Vasárnap (július 5.), elsővasárnap lévén, szentórát tartunk délután 3 órakor templomunkban, utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

• Jövő vasárnap (július 5) Péter-fillér gyűjtést tartunk. (1870 és 1929 között a Szentszéknek ez volt az egyedüli bevételi forrása, miután az olasz állam megfosztotta a pápaságot a hagyományos bevételeitől. A lateráni szerződés rendelkezései értelmében az olasz állam kárpótlást fizetett az elkobzott egyházi vagyonért, a Szentszék pénzügyei ezután rendeződtek, így azóta a péterfillérekből befolyó pénzt a pápa karitatív célokra fordítja.) Így várjuk a kedves testvérek nagylelkű adományait!