SZENTMISÉK RENDJE 2015. június 21 - 28.

2015. június 20. (szombat) 12:00

Évközi 12.

vasárnap

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

† Alajos édesapa, nagyapáért

Lendvay-Hálám Adrián, Fűzfa-Borka Panna, Csapó Panna Katalin, Csapó Lia Evelin, Lengyel Kevin keresztelője

Nolai Szt. Paulínusz püspök, e. vagy Fisher Szt. János és Morus Szt. Tamás vértanúk, e.

Balassa Árpádné Éva temetése (régi)

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

† Kálmán és Gizella szülőkért és † Gizella testvérért

Keresztelő Szt. János születése, Fü

élő Ildikó unokatestvérért

† László édesapáért, élő fiáért és élő Katalinért

Alexandriai Szt. Cirill püspök, egyháztanító, e.

Petrás Mária koncert

† Mária és Pál szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Szt. László király, Ü

a június hónapban eltemetett testvéreinkért: Kulcsár Tiborné Vargyas Jolán, Vincze Viktória, Fülöp István Tamás, Kercsik András, Hartl Gábor, Balassa Árpádné Anger Éva

Évközi 13.

vasárnap

† László és Anna szülőkért, † Lajos testvérért, valamint élő és † rokonokért, hozzátartozókért

† János férj, édesapa, nagyapáért

pro populo – Szt. Lászlóra való emlékezés

Vasárnap (június 21.) a Rozália kör összejövetele lesz a közösségi házban délután 4 órakor. Téma a Mária földje című film, illetve Szent László király alakja. Mindenkit szeretettel várnak!

Pénteken (június 26.) Petrás Mária énekes ad jótékonysági koncertet templomunkban 16.30 órakor, melyre mindenkit nagy szeretettel várnak a rendezők. Bővebb információ a faliújságon olvasható.

• Egyházmegyénk kiemelkedő programja Szent László királyunk ünnepe, június 27-én (szombat). Ezen a napon 18.00 órakor ünnepi koncelebrált püspöki szentmise lesz a győri székesegyház-bazilikában. A szentbeszédet Bodorkós Imre jánosházi plébános mondja. Ezt követően körmenet lesz a város utcáin Szent László királyunk hermájával. Mindenkit szeretettel várnak!

Vasárnap (június 28.) az esti szentmise keretében mi is megemlékezünk Szent László királyunkról. Az ünnepi szentmisét Németh László pápai prelátus, általános püspöki helynök mutatja be, majd a Szent László szobornál megemlékező koszorúzási ünnepséget tartunk, ahol ünnepi beszédet mond Vida István tanár, újságíró. Nagy szeretettel és tisztelettel hívok mindenkit erre a szentmisére és megemlékezésre!

Június 21-től szeptember 6-ig, azaz a nyári szünet idején, nem lesz 9 órakor szentmise. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a nyári szabadságok és vakáció ideje alatt nem kell szentmisére járni! Sőt, ha elutazunk, érdeklődjünk az ottani szentmisék időpontjáról. Ma már nincs akadálya a szentmisén való részvételnek.

Isten áldása kísérje mindnyájatok családi életét, és jövő heti munkáját!