SZENTMISÉK RENDJE 2015. június 14 - 21.

2015. június 13. (szombat) 12:00

Évközi 11.

vasárnap

† Barnabás gyermekért

pro populo – TE DEUM

† Margit és János szülőkért

Franczia Maximilián keresztelője

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József testvérért

Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő, E.

Kercsik András temetése (régi)

† László édesapáért

élő György testvérért

† Ottó édesapa, nagyapáért és † Cecília dédnagymamáért

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

Szt. Romuald apát, e.

Hartl Gábor temetése (régi)

† Karola és Ferenc szülők, nagyszülőkért

Szlavonics Gábor – Pálfi Nikoletta házasság.

Rosta Szabolcs – Csendes Zita házasság.

† László és Vilma szülőkért, valamint † László és Mária felnőtt gyermekekért

Évközi 12.

vasárnap

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

† Alajos édesapa, nagyapáért

Lendvay-Hálám Adrián, Fűzfa-Borka Panna, Csapó Panna Katalin, Csapó Lia Evelin, Kis Melinda, Lengyel Kevin keresztelője

Hálásan köszönöm az úrnapi szentmise és körmenet előkészítését és az ünneplésben való tevékeny szolgálatot. Köszönöm mindenekelőtt az oltárdíszítők munkáját. Isten fizessen meg százszorosan fáradságukért. Köszönöm mindazoknak, akik virágokat, illetve virágszirmokat hoztak ünnepünkre. Köszönöm a ministránsok felkészülését, valamint kántorunk és az énekkar, a virághintők és a baldachinvivők szolgálatát. Bízom benne, hogy mindazoknak, aki jelen voltak felemelő ünnepben volt részük és jelenlétükkel tanúságot tettek Oltáriszentség szeretetükről mindazoknak, akik kívülállóként szemlélték körmenetünket.

Vasárnap (június 14.), a 9 órai szentmise keretében adunk hálát Istenünknek az elmúlt tanévért a Te Deum elimádkozásával. Kérem, hogy a gyerekek minél nagyobb számban ezen a szentmisén vegyenek részt!

Június 21-től, azaz a nyári szünet idején, nem lesz 9 órakor szentmise. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a nyári szabadságok és vakáció ideje alatt nem kell szentmisére járni! Sőt, ha elutazunk, érdeklődjünk az ottani szentmisék időpontjáról. Ma már nincs akadálya a szentmisén való részvételnek. Templomunkban szeptember 6-án lesz újra 9 órakor is szentmise!

Az elkövetkezendő hét a papszentelések hete Magyarországon. Egyházmegyénkben Püspök Atyánk 2015. június 19-én, pénteken a győri székesegyház-bazilikában délelőtt 10 órakor diakónussá szenteli, Molnár Róbert, Váradi Kristóf és Vlaj Márk akolitusokat. Váradi Kristóf tavaly a tanév kezdetén nálunk volt gyakorlaton. Imádkozzunk továbbra is új papi hivatásokért, hogy minél többen legyenek követői diakónusainknak, és támasszon az Úr újabb hivatásokat közösségünkből is!

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy ettől az évtől nincs adószendőnk, így csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

BANKSZÁMLA SZÁM: 11737076-20059415 Mosonmagyaróvár I. Róm. Kat. Plébánia

Isten áldása kísérje mindnyájatok családi életére, és jövő heti munkáját!

Kísérje imádságunk a gyermekeket a nyári szünidő alatt is, hogy akkor se feledkezzenek meg Istenről!