SZENTMISÉK RENDJE 2015. június 7 - 14.

2015. június 6. (szombat) 12:00

Krisztus Szent Teste és Vére,

ÚRNAPJA

† István édesapáért halálának 30. évfordulóján

† Takács szülőkért és testvérekért, valamint † Varga szülőkért és testvérekért

† Ferenc és Erzsébet nagyszülők, dédszülőkért

Labate-Bierbaum Leonore keresztelője

SZENTÓRA

pro populo – ÚRNAPI KÖRMENET

Prágai Szt. Ágnes szűz, e.

† bérmaszülőkért, † rokonokért, ismerősökért

Szt. Efrém diakónus, egyháztanító, e.

† testvérekért

† Erzsébet és István szülőkért, † Anna lányukért, András vejükért és Csaba unokájukért

Szt. Barnabás apostol, E.

† Kollmann Gyula és felesége Máriáért, valamint † László vejükért

JÉZUS SZENTSÉGES SZÍVE, FÜ.

SZENTÓRA – Jézus Szíve Családja

a rózsafüzér társulat élő és elhunyt tagjaiért

A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve, E.

Varga Dávid – Menyhárt Katalin házasság.

Pauli László – Jakus Gyöngyi házasság.

† hozzátartozókért

Évközi 11.

vasárnap

† Barnabás gyermekért

pro populo – TE DEUM

† Margit és János szülőkért

Franczia Maximilián keresztelője

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József testvérért

Vasárnap (június 7.) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, Úrnapja. Az úrnapi körmenetet a 18 órakor kezdődő szentmise után tartjuk itt a templom körül.

• Ugyancsak vasárnap (június 7.), elsővasárnap lévén, szentségimádási óra lesz templomunkban 15.00 órakor, majd utána rózsafüzért titokcsere lesz.

Pénteken JÉZUS SZENTSÉGES SZÍVE főünnepe lesz. Templomunkban 17 órakor Szentségimádási órát tart a Jézus Szíve Családja közösség, majd 18 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be, melynek végén szentségi hét-áldásos körmenetet tartunk a templom falain belül.

Vasárnap (június 14.), a 9 órai szentmise keretében adunk hálát Istenünknek az elmúlt tanévért a Te Deum elimádkozásával. Kérem, hogy a gyerekek minél nagyobb számban ezen a szentmisén vegyenek részt!

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy ettől az évtől nincs adószendőnk, így csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Jézus Krisztus Szent Testének és Vérének méltó vétele adjon erőt számunkra a mindennapokban megélni keresztény hivatásunkat!