SZENTMISÉK RENDJE 2015. május 31 - június 7.

2015. május 30. (szombat) 17:03

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

† Ágnes és Imre szülőkért

† szülőkért

pro populo – HŐSÖK NAPJA

Imre Dorina, Torma Katalin, Kiss Boglárka, Malicsek Dorina keresztelője

† Jankovics szülőkért

Szt. Jusztínusz vértanú, E.

† Veronika testvérért

Szt. Marcellínusz és Szt. Péter vértanúk, e.

† Matild és Ferenc szülők, nagyszülőkért és † Piroska testvérért

Lwanga Szt. Károly és társai vértanúk, E.

† jótevőkért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Bonifác püspök és vértanú, E.

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

Szt. Norbert püspök, e.

†Ilona és Sándor szülőkért és † Alajos és Pál gyermekeikért

Krisztus Szent Teste és Vére,

ÚRNAPJA

† István édesapáért halálának 30. évfordulóján

† Takács szülőkért és testvérekért, valamint † Varga szülőkért és testvérekért

† Ferenc és Erzsébet nagyszülők, dédszülőkért

Labate-Bierbaum Leonore keresztelője

SZENTÓRA

pro populo – ÚRNAPI KÖRMENET

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, Káplán atya szentségimádási órát tart 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért imádkozva, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel.

Pénteken elsőpéntek, így gyónási lehetőséget biztosítunk 17.30-tól a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget.

• Ugyancsak elsőpénteken szívesen felkeresném otthonukban beteg testvéreinket, akik szeretnének szentgyónáshoz, illetve szentáldozáshoz járulni. Ha ismernek ilyen idős, illetve beteg testvért, aki nem tud már eljönni szentmisére, kérem, jelezzék!

Vasárnap (június 7.), elsővasárnap lévén, szentórát tartunk délután 3 órakor templomunkban, utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

Vasárnap (június 7.) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, Úrnapja. Az úrnapi körmenetet vasárnap a 18 órakor kezdődő szentmise után tartjuk itt a templom körül. Kérem, hogy aki tud virágszirmot hozni a körmenetre, a szombati nap folyamán, esetleg a vasárnapi szentmisék előtt és után tegye meg, és helyezze a Szt. Gotthárd kápolna elé.

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy ettől az évtől nincs adószendőnk, így csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

A háromszemélyű egy örök Isten áldása kísérjen bennünket a mindennapokban!