SZENTMISÉK RENDJE 2015. május 17 - 24.

2015. május 16. (szombat) 12:00

Húsvét 7. vasárnapja

Urunk mennybemenetele

† Jusztina és István szülőkért

pro populo – ELSŐÁLDOZÁS

† János férj, édesapa, nagyapáért

† József férj, édesapáért

Szt. I. János pápa és vértanú, e.

Sebesy Kornél búcsúztatása (templom)

Csöllei Ferenc temetése (óvári)

† Anikóért és élő családtagokért

† Ilona és Ferenc szülőkért és † Ferenc testvérért

Sienai Szt. Bernardin áldozópap, e.

† nagyszülőkért

Magallán Szt. Kristóf áldozópap és társai vértanúk, e.

† keresztszülőkért

Szt. Rita szerzetes, e.

Esperesi korona – szentmise

Udvardy Péter búcsúztatása (templom)

† László és Sára szülőkért

Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú, E.

Wieger Attila – Valencsik Aranka, valamint Egyházy István – Angyal Réka házasságkötése és Wieger Lilian keresztelője.

Ankhelyi Norbert – Talabér Mónika házasságkötése és Ankhelyi Ramóna keresztelője

† édesapáért és élő fiáért Lászlóért

PÜNKÖSDVASÁRNAP

† Gáspár és Brigitta szülőkért, valamint † Ferenc, † József és † Ilona testvérekért

† Mária édesanyáért

† Anna édesanya, nagymamáért

Vasárnap (május 17-én) elsőáldozás lesz templomunkban a 9 órai szentmise keretében. Imádkozzunk az elsőáldozó gyermekekért, hogy a Krisztus Urunkkal való szentségi találkozás maradandó élmény legyen számukra és mindig tiszta szívvel járuljanak a szentáldozáshoz.

• Ugyancsak a vasárnap (május 17.) a 10.30-kor kezdődő szentmisében lesz a Plébániai Tanácsadó Testület Püspök atya által kinevezett tagjainak az eskütétele. Imádkozzunk értük, hogy felismerjék mindazt, ami plébániánk fejlődését, gyümölcsöző működését szolgálja és azért aktívan tegyenek is.

• Május 18-án van templomunk védőszentje, Szent Gotthárd ereklyéje befogadásának évfordulója. Ebből az alkalomból előtte vasárnapon (május 17-én) minden szentmisében kihelyezzük az ereklyét tiszteletadásra.

• Május 17-én (vasárnap)délután 15.00 órakor a Fehér Ló Moziban kérésünkre ismételten vetítik a Mária földjén című nagyon érdekes és elgondolkodtató filmet. Aki teheti, jöjjön el megnézni! Plakát a hirdetőtáblán. A belépőjegy ára 600 forint.

A Rozália-kör tagjai is a filmvetítésen vesznek részt ezen a vasárnapon.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Minden esti szentmise előtt 17.45-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra.

Pénteken (május 22.) plébániánk ad otthont az esperesi koronának (gyűlés), mely 9.00 órakor püspöki szentmisével kezdődik. Kérem, aki teheti, jöjjön el erre a szentmisére, hogy püspök atyánkkal és az esperesi kerület papságával együtt imádkozzunk egyházközségeinkért.

BOLDOG APOR VILMOS vértanú püspökünk emléknapján, azaz 2015. május 23-án, szombaton, Püspök atyánk szeretettel hívja és várja a magyaróvári híveket is a délelőtt 11 órakor kezdődő koncelebrált szentmisére a győri Székesegyházba. Legyünk büszkék arra, hogy egyházmegyénk egyik közbenjárója Vilmos püspök, akinek sírjánál imáink meghallgatást nyerhetnek. Imádkozzunk, hogy mielőbb a szentek között tisztelhessük!

• Nemzeti Kegyhelyünk (Mátraverebély-Szentkút) búcsúrendjének 2015-ös programplakátja a hirdetőtáblán található.