SZENTMISÉK RENDJE 2015. május 10 - 17.

2015. május 9. (szombat) 16:48

Húsvét 6. vasárnapja

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Judit és Sándor testvérekért

hálából a Szűzanya tiszteletére

Vincze-Bogárdi Olívia keresztelője

BÉRMÁLÁS

† Galántai Károly és Megyimori Piroska szülőkért

B. Salkaházi Sára szűz és vértanú, e.

Szabó Jánosné Margit temetése (óvár)

hálából a Szűzanya tiszteletére

Szt. Néreusz és Achilleusz vértanúk, e., vagy Szt. Pongrác vértanú

élő családtagokért a Szűzanya tiszteletére

A fatimai boldogságos Szűz Mária, e.

Bakó Istvánné Margit temetése (óvár)

hálából házassági évfordulóra

† Emil gyermek, testvér, édesapáért

Haszonits Miklós temetése (óvár)

† Zsófia édesanyáért, Zsófia lányáért és † Frida nagymamáért

Nepomuki Szt. János áldozópap és vértanú, e.

elsőáldozók gyóntatása

Szűr József – Németh Boglárka házasságkötése.

† Vilmos férj, édesapa, nagyapáért

Húsvét 7. vasárnapja,

Urunk mennybemenetele

† Jusztina és István szülőkért

pro populo – ELSŐÁLDOZÁS

† János férj, édesapa, nagyapáért

† József férj, édesapáért

Vasárnap (május 10.) 15.00 órakor bérmálás lesz egyházközségünkben. 11 fiatal részesül a bérmálás szentségében. Imádkozzunk értük és kérjük a Szentlélek Úristent, halmozza el őket hét ajándékának teljességével, hogy a bérmálás szentsége által megerősödve méltó tanúi legyenek Krisztusnak és Egyházának.

• A jövő vasárnapon (május 17.) lesz az elsőáldozás templomunkban a 9.00-kor kezdődő szentmise keretében. Kérem, hogy a próbákon mindengyermek vegyen részt!

A próbák:                május 14. (csütörtök) 16.15-kor;

május 15. (péntek) 16.15-kor;

május 16. (szombat) 9.00-kor gyóntatás, majd kb. 10.30-kor próba.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 15.) is gyónási lehetőség 17 órától.

• Ugyancsak a jövő vasárnapon (május 17.) a 10.30-kor kezdődő szentmisében lesz a Plébániai Tanácsadó Testület Püspök atya által kinevezett tagjainak az eskütétele. A PTT tagjai: Fehér Lászlóné óvodavezető, Sebőkné Palme Éva hitoktató, Csapó István, Csiba Ferenc, Dr. Iváncsics János, Kiss István, Kránitz Péter, Dr. Makk Zoltán, Molnár Zsuzsa, Suri Sándor, Szalai Géza, Szerencsi Gábor, Dr. Tenk Gábor, Dr. Tóth Lajos, Tukovics Antal Tamás, Volpe Carlo, Zobay Andrásné.

Imádkozzunk értük, hogy felismerjék mindazt, ami plébániánk fejlődését, gyümölcsöző működését szolgálja és azért aktívan tegyenek is.

• Május 18-án van templomunk védőszentje, Szent Gotthárd ereklyéje befogadásának évfordulója. Ebből az alkalomból előtte vasárnapon (május 17-én) minden szentmisében kihelyezzük az ereklyét tiszteletadásra.

• Május 17-én (vasárnap)délután 15.00 órakor a Fehér Ló Moziban kérésünkre ismételten vetítik a Mária földjén című nagyon érdekes és elgondolkodtató filmet. Aki teheti, jöjjön el megnézni! Plakát a hirdetőtáblán. A belépőjegy ára 600 forint.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Minden esti szentmise előtt 17.45-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra.

• Jövő szombaton és vasárnap vendégeink lesznek a Győri Szeminárium növendékei (1-3. évfolyam). A szentmisékben ők szólnak hozzánk, buzdítanak bennünket. Fogadjuk őket nyitott szívvel és imádkozzunk értük, hogy jó papjai legyenek majd Anyaszentegyházunknak.

• Ifjúsági találkozó lesz 2015. május 16-án, szombaton, Nagymaroson. Plakát a hirdetőtáblán található. (http://nagymaros.katolikus.hu/)

• Nemzeti Kegyhelyünk (Mátraverebély-Szentkút) búcsúrendjének 2015-ös programplakátja a hirdetőtáblán található. (http://www.szentkut.hu/hu/hirek)