Teljes búcsú nyerhető Krisztus Király ünnepén

2020. november 20. (péntek) 8:00

www.pecsiegyhazmegye.huVasárnap (november 24.), Krisztus, a mindenség királya főünnepén "Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Krisztus Király ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Úr Jézus, az emberi nem Megváltója, tekints reánk... kezdetű felajánló imát. Ugyanezzel az imádsággal más körülmények között részleges búcsút nyerhet. (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 2.)". Éppen ezért minden szentmise után elimádkozzuk ezt az imádságot. A búcsú feltétele még a kegyelmi állapot (ha szükséges előtte napokban végezzük el szentgyónásunkat) és a szentáldozás a szentmisén.

2020. november 20. (péntek) 7:00

Karitász-gyűjtés

2020. november 19. (csütörtök) 8:00

Vasárnap (november 22.) tartjuk szokásos éves Karitász-gyűjtésünket Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

2020. november 19. (csütörtök) 7:00

Giesswein Sándorra emlékeztünk

2020. november 18. (szerda) 21:40

Csapó István fotójaVasárnap Giesswein Sándorra emlékeztünk. Ő pap, tudós, nyelvész, vallástörténész és politikus volt, valamint  a modern, keresztényszociális reformtörekvések előfutára. 1905 és 23 között Magyaróvár körzetének országgyűlési képviselőjeként a  demokratikus reformtörekvések elkötelezett hirdetője.

szöveg és fotó: Csapó István

Egy óra szentségimádás és ima egymásért világszerte

2020. november 18. (szerda) 11:08

SzentségimádásSzombaton (november 21.) közösségünk is csatlakozik 17.00 órakor az Eucharisztikus Világkongresszus előkészületének részeként megrendezendő világméretű szentségimádáshoz. Minél többen vegyünk részt ezen a szentórán! További információ a corpusdomini.iec2020.hu oldalon található. A szentórát a Jézus Szíve családja közösség tagjai vezetik.

2020. november 18. (szerda) 7:00

2020. november 17. (kedd) 7:00

www.iec2020.hu Lelki tréning napi 7 percben

„ÉHES VOLTAM ÉS TI ENNEM ADTATOK; SZOMJAS VOLTAM, ÉS TI INNOM ADTATOK”

2020. november 16. (hétfő) 11:50

www.katolikus.huA Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevele Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepére.

2020. november 16. (hétfő) 11:00