Léleképítő kirándulás

2014. október 19. (vasárnap) 21:09

2014. október 11-én képviselők, kórustagok, Rozália kör tagjai közül páran kirándulni mentünk Zircre és Veszprémbe.

Október második hétvégéjén ötödik alkalommal kirándultak a magyaróvári Szt. Gotthárd Egyházközség és a Szt. Krisztina kórus tagjai.

Ebben az évben lélek- és közösségépítés céljából Zircen és Veszprémben jártunk. Zircen az 1182-ben "Lángolj és világíts" néven alapított ciszterci apátsági templomot és az egyháztörténeti kiállítást tekintettük meg, valamint az őszi napsütésben pompázó arborétumban sétáltunk.

Tovább indulva a királynék városába, Veszprémbe érkeztünk. A ferences templomban koncelebrált szentmisén vettünk részt, melyet plébánosunk Bodó Zoltán és Felker Zsolt atya mutattak be, akivel Rómában együtt tanultak. A szentmise után rövid szabad program volt, majd az érseki palotát látogattuk meg, ahol Ozsvári Csaba ötvösművész emlékkiállítását is megcsodálhattuk. Végül a Szt. Mihály bazilika megtekintése következett, melyet Szt. István és Boldog Gizella építtetett 1001-ben, majd a Szt. György és Boldog Gizella kápolnák maradványait láthattuk.

E gazdag nap után visszaindulva egy vacsora elköltésével kellemesen elfáradva lélekben feltöltődve érkeztünk haza.

Köszönet a szervezésért!

Farkas Dezsőné