Szentségimádás szentelendő diakónusért

2021. szeptember 30. (csütörtök) 8:30

Fülöp TamásMa a szentmise előtt 17.00 órától szentségimádási órát tartunk, melyben Fülöp Tamásért imádkozunk, akit pénteken szentelnek szerpappá/diakónussá Rómában. szeptember 30-án este az ünnepélyes vesperás (esti dicséret) keretében tesz hitvallást valamit esküt, melyben hűséget fogad a pápának és saját Egyházmegyéjének. A vesperást a kollégium növendékeivel együtt imádkozza Kurt Koch bíboros, az Egység Pápai Tanácsának elnöke, aki másnap, azaz október 1-jén a 9 órakor kezdődő ünnepi szentmisében szenteli diakónussá és pappá a jelölteket a római Loyolai Szent Ignác templomban.

Október 2-án, szombaton, az újonnan szentelt magyar diakónusok a Szent István vértanú körtemplomban (Santo Stefano Rotondo) ünneplik hálaadó szentmiséjüket, melynek főcelebránsa és szónoka Palánki Ferenc, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye főpásztora lesz. A Szentelés követhető lesz a cgu.it/ordinazione oldalon.