A Mosoni Esperesi Kerület zarándoklata

2023. augusztus 17. (csütörtök)

helyszín: Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház

kezdés: 18.00

Egyházmegyénk nagykilenceddel készül a Nagyboldogasszony-székesegyház újraszentelésére, miután teljes felújítása befejeződik. A többi esperesi kerületek januártól havonta 17-én (a vérrel könnyezés napján) zarándokoltak el a székesegyházba, hogy együtt imádkozzanak. Augusztus hónap 17-én a Mosoni Esperesi Kerület papjait és híveit várják Győrbe. Ezen a napon nem lesz szentmise templomunkban, mert Győrben ünnepeljük a legszentebb Eukarisztiát 18.00 órakor a székesegyházban, majd köszöntjük az értünk vérrel könnyezett Szűzanyát a kerület papjaival és híveivel együtt. Örülnék, ha minél többen időt szakítanánk erre a zarándoklatra és imádságos lelkülettel vennénk részt rajta. Bővebb információt a későbbiekben közlünk az utazással kapcsolatban.