Bérmálás

2016. május 22. (vasárnap)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom

kezdés: 15.00

Szentháromság vasárnapjának délutánján mindazon nyolcadikosok, akik kellőképpen felkészültek és záróvizsgát tettek a bérmálás szentségében részesülnek. Imádkozzunk értük, hogy a szentség kegyelme által még hűségesebb tagjai legyenek Egyházunknak és plébániai közösségünknek!

bermalas

Egy kis hittan:

Mi a bérmálás?

A bérmálás az a szentség, amelyben a megkeresztelt megkapja a Szentlélek ajándékát, erőt és küldetést kap, hogy Krisztus élő tanúja legyen az Egyházban és a világban.

Ki bérmálhat?

Általában a püspök bérmál, de megbízásából bármelyik felszentelt pap bérmálhat.

Hogyan bérmál a püspök?

A püspök kezét a bérmálkozó fejére teszi, homlokát kereszt alakban megkeni krizmával, és ezt mondja: "N., vedd a Szentlélek ajándékának jelét."

Ki bérmálkozhat?

Az bérmálkozhat, aki kellő oktatást kapott, felkészült, és elkötelezi magát a keresztény életre.

Mi a bérmaszülő kötelessége?

A bérmaszülő kötelessége, hogy a megbérmáltat a keresztény életben szóval és példájával segítse.