Elsőáldozás

2016. május 8. (vasárnap)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom

kezdés: 9.00

Húsvét VII. vasárnapja egyben Urunk Mennybemenetele ünnepe is. Ezen a napon járulnak első szentáldozáshoz azok a főként harmadikos hittanosok, akik méltóképpen felkészültek az Oltáriszentségben köztünk lévő Krisztussal való találkozásra és tudásukról tanúbizonyságot is tettek. Imádkozzunk értük, hogy életük folyamán mindig tiszta szívvel és lelkesen járuljanak az Úr asztalához!

elsoaldozas-illusztracio

Egy kis hittan:

Mi történik, amikor áldozunk?

Amikor áldozunk, az Úr Jézus testét és vérét vesszük magunkhoz.

Ki áldozhat?

Az áldozhat, aki testileg és lelkileg felkészült Jézus fogadására.

Hogyan készülünk lelkileg a szentáldozásra?

Lelkileg úgy készülünk a szentáldozásra, hogy: 1. a halálos bűnöktől megtisztítjuk lelkünket a szentgyónásban, a bocsánatos bűnöket pedig legalább megbánjuk; 2. imádságos lélekkel várjuk az Úr Jézussal való találkozást.

Hogyan készülünk testileg a szentáldozásra?

Testileg úgy készülünk a szentáldozásra, hogy megtartjuk az egy órás szentségi böjtöt, és megfelelő módon öltözködünk.

Mit teszünk a szentáldozás után?

Szentáldozás után imádjuk az Úr Jézust, hálát adunk neki, rábízzuk magunkat, és segítségét kérjük.

Mi a szentáldozás hatása?

A szentáldozás egyesít Jézussal, növeli bennünk a szeretetet és az istengyermeki életet, erősíti bennünk az Egyházhoz tartozást, és az örök élet zálogát adja nekünk.

Ki áldozik méltatlanul?

Az áldozik méltatlanul, aki tudatosan halálos bűnben áldozik. Ez szentségtörés.